Peleryna niewidka – nowe odkrycie twórcy kamuflażu wojskowego

Peleryna niewidka

Peleryna niewidka to nowe odkrycie twórcy kamuflażu wojskowego. Kanadyjski wynalazca oficjalnie zaprezentował swój pomysł „niewidzialności”. Wykorzystał cienki materiał, który ma właściwości załamywania światła. 

Niebezpieczne odkrycie

Pomysł bycia niewidzialnym pojawił się już w wielu filmach i programach telewizyjnych. Niezależnie od tego, czy jest to peleryna Harry’ego Pottera, która pozwala mu chodzić po korytarzach Hogwartu czy Aston Martin Jamesa Bonda – ciekawe jest jak mogłoby wyglądać życie z tą technologią. Wynalazca doskonale zdaje sobie sprawę, że produkt ten może być niebezpieczny. Dyrektor naczelny czuwający nad całym procesem powiedział:

Wymyślenie koszmarnych scenariuszy nie zajęło mi dużo czasu. Ten materiał może zainspirować wielu nieuczciwych ludzi do nielegalnych czynów, terroryzmu i przestępczości. Jestem jednak podekscytowany, że mogę w końcu mówić o czymś, czego nie byłem w stanie powiedzieć przez ostatnie dziewięć lat. Jestem podekscytowany i zaniepokojony różnymi zastosowaniami.

ZOBACZ TAKŻE: 200 KM NOWYCH DRÓG DO KOŃCA ROKU? JEDEN Z LEPSZYCH WYNIKÓW

Jak działa peleryna?

Kanadyjski twórca kamuflażu wojskowego zaprezentował technologię „niewidzialności”. Jest to naprawdę imponujące. Hyperstealth Biotechnology Corp opracowuje już od blisko dekady patenty, których głównym produktem jest „peleryna niewidka”. Wykonano ją z cienkiego arkusza, który ma właściwości załamywania światła. Zjawisko to sprawia, że osoba lub przedmiot staje się praktycznie niewidoczny. Podobny efekt można zaobserwować, kiedy włoży się słomkę do szklanki z wodą – to po prostu załamanie się światła. Użyty do wynalazku materiał wykorzystuje się do produkcji plakatów lub książeczek dla dzieci. Tworzywo sprawia, że płaski obraz wydaje się trójwymiarowy, podczas gdy poruszamy go do przodu i do tyłu. Zmodyfikowano ten materiał na 13 różnych sposobów, aby zapewnić unikalne właściwości optyczne. Oprócz prześcieradła, którym można coś okryć, naukowiec wymyślił również tarczę maskującą. 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.