Kobieta uwięziona na balkonie. Zatrzasnęło ją tam 2-letnie dziecko

kobieta uwięziona na balkonie

Kobieta uwięziona na balkonie – zatrzasnęło ją tam 2-letnie dziecko. Interweniować musiała straż pożarna. Wszystko działo się na trzecim piętrze wysokiego budynku w Ząbkowicach Śląskich (województwo dolnośląskie). Akcja ratunkowa była utrudniona ze względu na brak możliwości rozłożenia specjalnego podnośnika. 

Kobieta uwięziona na balkonie! Zatrzasnęło ją tam 2-letnie dziecko

Do niesłychanej sytuacji doszło wczoraj na jednym z osiedli w Ząbkowicach Śląskich (województwo dolnośląskie). Prowodyrem całego zamieszania okazało się… 2-letnie dziecko. Około godziny 18:00, kobieta wyszła na balkon mieszkania usytuowanego na trzecim piętrze w bloku. Wtem jej pociecha zatrzasnęła drzwi w taki sposób, że nie było możliwości otwarcia ich z zewnątrz. Malutkie dziecko z kolei nie było w stanie uwolnić matki własnoręcznie. Na szczęście o całym zajściu powiadomiona została policja oraz straż pożarna. Służby niezwłocznie popędziły na ratunek znajdującej się w potrzasku osoby.

ZOBACZ TAKŻE: CZY PIESI BĘDĄ MIELI PIERWSZEŃSTWO JESZCZE PRZED WEJŚCIEM NA PASY? PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZAPOWIADA ZMIANY W PRZEPISACH!

Strażacy musieli wyważyć drzwi, nie było miejsca na rozłożenie podnośnika

Przybyła na miejsce zdarzenia straż zamierzała uratować kobietę za pomocą specjalnego podnośnika. Okazało się jednak, że pod blokiem nie ma miejsca na bezpieczne rozstawienie sprzętu. Tym sposobem podjęto decyzję o wyważeniu drzwi wejściowych do mieszkania i uwolnieniu kobiety przez zwyczajne otworzenie balkonu. Ostatecznie zarówno uwięzionej, jak i 2-letniemu dziecku nic się nie stało.

Takie sytuacje to jednak przestroga dla rodziców, którzy choć na chwilę spuszczą z oka swoje dziecko.

źródło zdjęcia: ustka.naszemiasto.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.