Straż graniczna zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów

Straż graniczna

Straż graniczna zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów w powiecie pleszewskim w województwie wielkopolskim. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn pochodzenia białoruskiego, którzy trafili do aresztu. Wartość towaru szacuje się na około 3 mln złotych.

„Zabezpieczono około dwóch ton krajanki tytoniowej”

W ubiegłym tygodniu działania przeprowadziła Straż Graniczna z Kalisza i Władysławowa ze wsparciem Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodatkowo do akcji dołączyli się przedstawiciele jednej z firm tytoniowej, której logo widniało na nielegalnie wyprodukowanych papierosach. O wydarzenia poinformował media rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku – kmdr ppor. Andrzej Juźwiak. Jak relacjonuje:

W jednej z nieruchomości funkcjonariusze zastali przy produkcji papierosów trzech mężczyzn w wieku 29, 47 i 53 lat. Wszyscy to obywatele Białorusi. Zabezpieczono około dwóch ton krajanki tytoniowej i trzysta kartonów, w których łącznie było milion dwieście tysięcy papierosów. Zajęto urządzenia do wytwarzania produktów tytoniowych, w tym kompresory, agregaty prądotwórcze oraz komponenty do produkcji.

ZOBACZ TAKŻE: DŻIHADYŚCI ZAATAKOWALI PATROL WOJSKOWY NA MALI – ZGINĘŁO 24 ŻOŁNIERZY

Produkowali 3 tysiące papierosów w ciągu jednej minuty!

Wartość całego zabezpieczonego towaru oraz używanych maszyn szacuje się na około 3 miliony złotych. Ponadto ustalono, że maszyny produkowały około 3 tysięcy papierosów w ciągu jednej minuty. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Pleszewie zastosował wobec trzech cudzoziemców areszt. Dalszym postępowaniem wobec kryminalistów zajmują się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.