Na lotnisku spłonął wiatrakowiec – dwie osoby nie żyją

Na lotnisku spłonął wiatrakowiec – niestety z lotniska w Chrcynnie doszły do nas tragiczne wieści. Na teren lotniska spadł wiatrakowiec. Takie informacje przekazał PAP Waldemar Wojdat, dyżurny operacyjny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Niestety wskutek tego zdarzenia zginęły dwie osoby. 

Na lotnisku spłonął wiatrakowiec – spadł na pas startowy

Do tragicznego wypadku doszło na lotnisku w Chrcynnie w pobliżu Niesielska. Około godziny 12:00 spadł na ziemię wiatrakowiec, którym leciały dwie osoby. W tempie ekspresowym stanął w ogniu. Niestety, wskutek tego wypadku podróżujące nim osoby zmarły.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NIEMCY – OBOWIĄZEK SZCZEPIENIA DZIECI – UCHWALONO USTAWĘ

Wezwano odpowiednie służby – na miejscu działała policja, pogotowie i straż pożarna oraz śmigłowiec LPR. Jak podaje Gazeta Wyborcza, maszyna całkowicie spłonęła. Początkowo podano informacje o jednej osobie w stanie ciężkim, jednak najnowsze informacje wskazują na to, iż dwie osoby uczestniczące zmarły.

Przyczyny wypadku nie są znane, jednak badane będą przez prokuratora oraz Komisję Badania Wypadków Lotniczych. TVN Warszawa podała również informację przekazane przez Tomasza Wołoszyna ze straży pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim:

Maszyna spłonęła całkowicie. Na miejscu pracowali strażacy, ale tak naprawdę dogaszali już tylko zgliszcza samolotu. Niestety dwie osoby nie przeżyły tego wypadku

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.