Kobieta straciła wzrok po tym, jak spędziła całą noc przed telefonem

Kobieta straciła wzrok

Kobieta straciła wzrok w lewym oku po tym, jak spędziła całą noc grając na telefonie. Kolejnego dnia ponownie używała smartfona, którego ekran był ustawiony na najjaśniejszy poziom. Efektem było pęknięcie naczyń krwionośnych, które przysłoniły siatkówkę oka.

Grała na telefonie przez całą noc

Do sytuacji doszło w Shenzhen – dużym mieście portowym w południowej prowincji Guangdong w Chinach. Poszkodowana zgłosiła się do szpitala po tym, jak odkryła, że nie widzi na swoje lewe oko. Lekarze dowiedli, że kobieta straciła wzrok z powodu pękniętych naczyń krwionośnych. Doktor Qiu Wangjian ze szpitala Songgang powiedział:

Pacjentka nie spała całą noc, grając na swoim telefonie komórkowym. Następnego ranka, gdy tylko się obudziła, podniosła telefon i zaczęła go ponownie używać. Dopiero po około pięciu minutach odkryła, że ​​nie widzi na lewe oko. Wykonane zdjęcia ukazywały duże plamy krwi na siatkówce, blokując jej pole widzenia.”

Doktor informuje, że naczynia krwionośne pękają zwykle z powodu wysiłku fizycznego. W tym przypadku doszło do przemęczenia oka. Kobieta musiała poddać się zabiegowi. Lekarze laserem wypalali pacjentce małe otwory w siatkówce oka, aby umożliwić prawidłowy przepływ krwi. Na szczęście jej stan zdrowia wrócił do normy. Warto dodać, że w takich sytuacjach czas odgrywa bardzo istotną rolę. Im szybciej wykonany zabieg tym lepiej. Tego typu urazy mogą mieć długoterminowe skutki zdrowotne.

ZOBACZ TAKŻE: PIES Z OGONEM NA GŁOWIE ZNALEZIONY NA ULICY

600 lumenów jest jak umieszczenie oczu w mikrofalówce

Kolejnym przykładem, kiedy telefony wyrządziły dużą szkodę zdrowotną jest kobieta z Tajwanu. W swoich oczach miała setki wypalonych dziur. Poszkodowana używała nocą telefonu, którego ekran miał ustawiony najwyższy poziom jasności. Chen korzystała z telefonu niemalże bez przerwy przez około 2 lata. Początkowo jej oczy były jedynie lekko zaczerwienione, a dopiero później zaczęły boleć. Okazało się, że jej telefon generował strumień światła o mocy 600 lumenów. Zalecany dzienny limit to niecałe 300 lumenów. Lekarze skomentowali, że wystawianie wzroku na tak dużą moc można porównać do umieszczenia oczu w kuchence mikrofalowej. 

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.