Dramat Igi Świątek. Nadzieja na medal przepadła

dramat igi świątek

Dramat Igi Świątek! Jedna z największych nadziei na medal niestety przepadła. Polska tenisistka nieoczekiwanie przegrała już w drugiej rundzie turnieju tenisa na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jej rywalką była Paula Badosa, która pokonała Polkę 2:0 (6:3, 7:6). Świątek po meczu nie kryła łez i żalu. Czeka ją jednak jeszcze występ w mikście. Hiszpanka po meczu mówiła, że nie chciała sprawić Idze Świątek przykrości. Dobrą informacją tego dnia jest natomiast gładka wygrana polskich siatkarzy, którzy rozprawili się z Włochami 3:0.

Dramat Igi Świątek. Nadzieja na medal przepadła w ekspresowym tempie

Fatalne wieści dobiegają z Tokio, gdzie właśnie odbywają się przesunięte o rok z powodu pandemii koronawirusa Igrzyska Olimpijskie. Jedna z największych polskich nadziei na medal, tenisistka Iga Świątek, odpadła już w drugiej rundzie turnieju tenisowego. Lepsza od Polki okazała się Paula Badosa z Hiszpanii, mimo iż to nasza reprezentantka była zdecydowaną faworytką tego starcia.

Warto podkreślić, że Iga Świątek w rankingu WTA zajmuje 8. pozycję na świecie. Jej dzisiejsza rywalka znajduje się natomiast na 29. miejscu. Badosa wygrała ostatecznie 2:0 (6:3, 7:6). W drugim secie o wszystkim decydował tie-break. Hiszpanka była jednak lepsza i to ona awansowała dalej. Świątek po meczu nie kryła łez. Z pewnością nie tak – podobnie zresztą jak kibice – wyobrażała sobie turniej olimpijski.

ZOBACZ TAKŻE: WPADKA POLAKÓW PODCZAS CEREMONII OTWARCIA NA IGRZYSKACH W TOKIO! NIE WSZYSCY ZWRÓCILI NA TO UWAGĘ

Siatkarze stanęli na wysokości zadania – bardzo dobry mecz i gładka wygrana z Włochami

Po falstarcie, czyli niespodziewanej porażce z Iranem, dziś nad ranem swój mecz wygrali polscy siatkarze. Biało-czerwoni nie pozostawili złudzeń Włochom, ogrywając ich gładko, nie tracąc przy tym jednego seta (3:0). Należy mieć nadzieję, że słabszy pierwszy występ był jedynie wypadkiem przy pracy. Nie jest bowiem tajemnicą, że kibice liczą na złoty medal w tejże właśnie dyscyplinie.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.