Głód w Korei Północnej – Kim Dzong Un radzi, by zażywać… preparaty na odchudzanie

Głód w Korei Północnej

Głód panujący w Korei Północnej w dalszym ciągu zbiera żniwo. Z braku jedzenia umiera coraz więcej ludzi, a średnia waga mieszkańca kraju to zaledwie 52 kg. Kim Dzong Un postanowił więc poradzić swoim obywatelom, jak o siebie zadbać i co należy jeść.

Głód w Korei Północnej

Korea Północna nie od dziś zmaga się z potwornym głodem w kraju. Problem ten niewątpliwie pogłębiła pandemia koronawirusa. Uciekinierka z Korei Północnej, Park Yeon-mi w wywiadzie z amerykańskim dziennikarzem Joe Roganem opowiedziała o życiu w kraju, którym rządzi Kim Dzong Un. Kobieta zdradziła, że widok umierających ludzi jest codziennością.

Zobaczyłam nastolatka, leżącego na ziemi. Z jego pleców wychodziły larwy. Wygłodniałe psy czekały tylko na to, żeby zjeść zwisające z ciała organy. Mimo to, chłopak wciąż żył. Błagał o choćby odrobinę jedzenia. Ale ja nie czułam współczucia. Wyglądało to okropnie, ale dla mnie było to normalne, ot zwykła szara codzienność – powiedziała.

Park opowiedziała również o wszechobecnych chorobach, którymi zarazić się można nawet w szpitalu. W tamtejszych placówkach pielęgniarki nie wymieniają nawet igieł podczas robienia zastrzyków. Sytuacja jest naprawdę poważna.

Za szczurami goniły dzieci. Schwytanie takiego zwierzęcia to w Korei Północnej prawdziwa uczta. Nawet wąż może być wielkim przysmakiem – powiedziała Park Yeon-mi.

ZOBACZ TAKŻE: KIM DZONG UN REAGUJE NA OSTATNIE WYDARZENIA – WOJSKO JUŻ W GOTOWOŚCI!

Kim Dzong Un radzi, co jeść

W związku z tak ogromnym głodem panującym w Korei Północnej, na oficjalnej rządowej stronie pojawiły się wytyczne dla obywateli. Dowiadujemy się z nich, że w przypadku braku ryżu, kukurydzy czy mięsa warto sięgnąć po… mięso z żółwia. Co więcej władze zalecają, aby stosować preparaty odchudzające, które dodają energii i umożliwiają „działanie na pełnych obrotach” – czytamy w serwisie The Sun.

Głos zabrał sam Kim Dzong Un, który w ostatnim czasie zrzucił sporo kilogramów. Przywódca kraju poinformował, że należy jeść śniadania oraz… spędzać mniej czasu korzystając z komputerów czy smartfonów. Warto tutaj podkreślić, że szacuje się, iż około 18% społeczeństwa posiada komputer.

 

źródło: youtube.com, o2.pl, The Sun

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.