Korea Północna znów grozi użyciem broni jądrowej

korea grozi

Korea Północna znów grozi użyciem broni jądrowej. Niepokojące wieści przekazała oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA. W RMF24.pl czytamy natomiast o ostrzeżeniu, które wystosował sam przywódca Korei Północnej – Kim Dzong Un. Bez ogródek powiedział on, że „w razie zagrożenia jego kraj może z wyprzedzeniem użyć broni jądrowej„. Te doniesienia nie napawają optymizmem.

Korea Północna znów grozi użyciem broni jądrowej. Znamienne słowa przywódcy kraju – Kim Dzong Una

Fatalne doniesienia docierają z Korei Północnej. O wszystkim pisze portal RMF24.pl, powołując się na informacje oficjalnej północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA. Mianowicie, chodzi o groźby dotyczące użycia broni jądrowej właśnie przez Koreę Północną. Głos w tej sprawie zabrał nawet przywódca tego kraju, Kim Dzong Un. Powiedział on wprost, że:

W razie zagrożenia jego kraj może z wyprzedzeniem użyć broni jądrowej.

RMF24.pl mówi nawet o tak zwanym prewencyjnym użyciu broni jądrowej. To jednak nie wszystko. Poza tym, Kim Dzong Un zapewnił, że jego kraj nadal będzie prężnie pracować nad rozwojem broni jądrowej. Wyraził ku temu – jak czytamy w mediach – „niezłomną wolę”. Do tego powiedział, że jego arsenał atomowa ma za zadnie:

W razie potrzeby zapobiegawczo i dokładnie powstrzymać i udaremnić wszelkie niebezpieczne próby i groźby, w tym stale rosnące zagrożenia nuklearne ze strony wrogich sił.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA KOMPROMITACJA ROSYJSKIEGO WOJSKA. TYM RAZEM ŻOŁNIERZE WŁADIMIRA PUTINA POKŁÓCILI SIĘ O ŁUPY. DOSZŁO DO STRZELANINY!

Korea Północna wznawia testy wojskowe

Portal RMF24.pl podaje, że Korea Północna wznowiła testy wojskowe – wszystko za sprawą Kim Dzong Una w 90. rocznicę powstania tamtejszej, północnokoreańskiej armii. Ponadto wylicza się, że jedynie w 2022 roku – a więc w niespełna 5 miesięcy – Korea Północna dokonała już 13 prób testów broni. To jednak nie wszystko, bo w tej liczbie uwzględniono pierwszą od 2017 roku próbę „międzykontynentalnego pocisku balistycznego”.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.