Kiedy odmrożenie gospodarki? Morawiecki wskazuje konkretny termin

kiedy odmrożenie gospodarki

Kiedy odmrożenie gospodarki? Premier Mateusz Morawiecki wskazał konkretny termin podczas swojej wizyty w Lubinie. Jak można obserwować od pewnego czasu, w końcu notujemy spadki zakażeń. Mniej jest również hospitalizacji, a ze szpitali – co prawda bardzo powoli – ale zaczyna ubywać zakażonych pacjentów. Przynajmniej według oficjalnych danych. Czy to czas na luzowanie obostrzeń? Szef rządu wskazał, kiedy możemy zacząć decydować się na odważne kroki. Powiedział też, od czego przede wszystkim to zależy.

Kiedy odmrożenie gospodarki? Premier Mateusz Morawiecki wskazuje konkretny termin

Z epidemią koronawirusa zmagamy się w Polsce już ponad rok. Dla wielu przedsiębiorców okres ten był istną drogą przez mękę. Wiązał się bowiem z otwieraniem i zamykaniem biznesów. Wiele z nich legalnie działać nie może do dziś. Istnieje jednak duża nadzieja, że wszystko zmieni się już wkrótce. Mówił o tym premier Mateusz Morawiecki, a wszystko podczas wizyty w Lubinie.

Podczas wypowiedzi szefa rządu, padł konkretny termin, w którym możemy spodziewać się poluzowania obostrzeń, a te w efekcie uwolnią zamrożoną gospodarkę. Morawiecki powiedział:

Na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać znaczną część gospodarki.

Przy tym wszystkim Mateusz Morawiecki zaznaczył, że pewne elementy gospodarki będą odmrażane szybciej, natomiast inne – z różnych względów – mogą zostać uwolnione później. Wszystko zależeć będzie też od jednego, bardzo ważnego aspektu. O czym dokładnie mowa?

ZOBACZ TAKŻE: UDERZYŁ KOBIETĘ W MARKECIE W LESZNIE. PRAWDOPODOBNIE POSZŁO O BRAK MASECZKI. POSZKODOWANEJ NIKT NIE POMÓGŁ. W SIECI POJAWIŁO SIĘ BULWERSUJĄCE NAGRANIE, PRZEDSTAWIAJĄCE CAŁĄ SYTUACJĘ [WIDEO]

Tempo odmrażania gospodarki zależeć będzie od tempa szczepień

Głównym aspektem, który zadecyduje o tym, jak szybko odmrażana będzie gospodarka, jest nic innego jak tempo szczepień. Szczepienia powinny ruszyć przynajmniej ze zdwojoną mocą już po 10 maja. Wedle zapowiedzi rządu, właśnie wtedy mają stać się one powszechne i wziąć w nich udział będzie mógł każdy powyżej 18 roku życia. Morawiecki powiedział jeszcze:

Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej.

Według rządzących, powszechne szczepienia mają okazać się przełomem, który umożliwi powrót do normalności. Dopiero za jakiś czas okaże się, czy wskazany przez premiera termin przełomu maja i czerwca, okaże się trafną prognozą.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.