Kiedy odbędzie się strajk nauczycieli? Są wstępne informacje

Związek Nauczycielstwa Polskiego na czele ze Sławomirem Broniarzem, podali informację dotyczące strajku nauczycieli. Póki co, nikt nie chce mieszać się w polityczne sprawy, dlatego w najbliższym czasie nie należy się go spodziewać. Natomiast kiedy odbędzie się strajk nauczycieli? Wstępne informacje już się pojawiły. 

Strajk nauczycieli

Jak podaje portal Radiozet, kolejny strajk nauczycieli stoi pod znakiem zapytania. Sławomir Broniarz, który stoi na czele Związku Nauczycielstwa Polskiego przekazał informacje, mianowicie w najbliższym czasie raczej nie powinno spodziewać się strajku. Podkreślił, że nauczyciele nie chcą mieszać się w polityczne sprawy.

Dodatkowo, do końca września ma odbyć się sondaż dotyczący protestu. Jak do tej pory, jedynie 43% nauczycieli wyraziło zgodę na powrót do strajku w tej samej formie co w kwietniu. Co ciekawe, prawie 82% chce kontynuować czynności, jednak nie w taki sam sposób jak poprzednio. Nauczyciele uważają, że jest to potrzebne, ale trzeba wymyślić inną strategię.

Kiedy odbędzie się strajk?

Według Broniarza, jeżeli ma dojść do strajku, to może się to wydarzyć dopiero po październikowych wyborach. Może to być spowodowane tym, iż nie chcą oni uczestniczyć w politycznych sprawach, po wydarzeniach z kwietnia.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.