Kiedy obchodzimy Światowy Dzień UFO? Sprawdź datę!

Jednym z kolejnych nietypowych świąt, które postanowiliśmy wam przedstawić jest Światowy Dzień UFO. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy pasjonują się tajemniczym życiem w kosmosie. A czy Ty wiesz, kiedy obchodzimy Światowy Dzień UFO?

Światowy Dzień UFO – skąd pomysł na to święto?

Badacze, którzy interesują się niezidentyfikowanymi pojazdami latającymi, postanowili upamiętnić w ten sposób pierwszy zarejestrowany raport na taki właśnie temat. Miało to miejsce 24 czerwca 1947 roku. Dodatkowy wpływ wywarło na to wydarzenie z 2 lipca , tego samego roku, kiedy to doszło do incydentu w Roswell. Rzekomo kilkaset kilometrów od tego miasta miał rozbić się tajemniczy latający obiekt.

 

 

Kiedy obchodzimy Światowy Dzień UFO?

Święto obchodzimy na całym świecie 2 lipca. Jedynie na początku, po jego ustanowieniu przez dwa lata miało to miejsce 24 czerwca. Badacze i organizatorzy międzynarodowych konferencji postanowili, że właśnie na początku lipca wszyscy wierzący w UFO będą mogli obchodzić uroczystości z nim związane. Dzieje się tak od 2001 roku.

Incydent w Roswell. Czy UFO istnieje naprawdę?

Do dnia dzisiejszego nie ma pewności, czy wydarzyło się to naprawdę. Według opowieści świadków,  widzieli oni coś przypominającego dwa talerze zwrócone do siebie wewnętrzną stroną. Mianowicie miały spadać na ziemie z niesamowitą prędkością, a towarzyszył wszystkiemu żarzący się płomień. Kilka dni później policja przyjęła zgłoszenie od jednego z obywateli, na temat tego, że na jego terenie znajdują się szczątki latającego dysku. Zabrano go do jednostki wojskowej w celu badawczym, ale niedługo po tym generał brygady oficjalnie poinformował wszystkich zainteresowanych, że był to jedynie meteorologiczny balon sondażowy. Co ciekawe, ludzi związani z ta sprawą zaczęli znikać w tajemniczych okolicznościach.

Osób, które twierdzą, że na własne oczy widziały UFO nie brakuje na całym świecie. Czy są to prawdziwe doniesienia, a poza naszą galaktyką istnieje inna forma życia? Co wy myślicie na ten temat? Poniżej przedstawimy jeden z licznych filmików, które możemy znaleźć w sieci o tematyce dotyczącej opisywanego święta: