Województwo lubelskie – co warto zobaczyć?

Województwo lubelskie – jakie tajemnice kryje? Co warto w nim zobaczyć? Jak zaplanować podróż? Zobacz nasze propozycje dotyczące Lubelszczyzny! Nie czekaj ani chwili dłużej – zobacz, jak wiele ciekawych atrakcji oferuje Polska.

Województwo lubelskie
Tajemnicze miejsca lubelskie

Państwowe Muzeum na Majdanku to jedno z naprawdę wartych zobaczenia miejsc historycznych w omawianym województwie. Znajduje się ono na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin. Odwiedzający wynoszą stamtąd wiele wartości – ale przede wszystkim jest to miejsce zadumy, wspomnienia poległych. Poza tym ma ono walory edukacyjne. Majdanek odwiedza około 250 tysięcy turystów każdego roku.

Będąc w lubelskim, nie sposób nie wspomnieć o Wzgórzu Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym. Jest to wzgórze we wspomnianym mieście, a wzniesione tam krzyże mają odnosić się do Golgoty. Postawiono je już w 1708 roku. Upamiętniały ofiary cholery, która na tamtych terenach zbierała śmiertelne żniwo. Ze wzgórza rozpościera się widok na Kazimierz Dolny.

Pomysły na weekend lubelskie

Ciekawą atrakcją w obrębie Lubelszczyzny jest Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Znajdują się tam piękne zabytki: architektury drewnianej a także murowanej. Poza tym wielkie zbiory etnograficzne w tychże regionów. Całość kompleksu założono już w 1960 roku.

W tymże regionie znajdzie się także coś dla fanów zamków – mianowicie Zamek w Kazimierzu Dolnym. Ukończenie jego budowy szacuje się na przełom XIII i XIV wieku. Jego charakterystyczną częścią jest tak zwana Baszta, lub jak mówią inni – Wieża Łokietka.

Warto odwiedzić też Magiczne Ogrody w Janowcu. Jest to miejsce pełne drzew i kwiatów, znajdziemy tam także parki tematyczne z krainami rodem z baśń. Oprócz tego rzecz jasna kawiarnie i inne atrakcje, które przypadną do gustu każdej rodzinie. Miejsce to skierowane jest przede wszystkim dla dzieci – czeka je tam sporo frajdy.

Miasta Lubelszczyzny

Lubelszczyzna to przede wszystkim piękne, zabytkowe ośrodki miejskie. Jednym z nich niewątpliwie jest Lublin i jego Stare Miasto. Jak sama nazwa wskazuje – jest to historycznie najstarsza część Lublina. Znajduje się tam wiele zabytków, pięknych budowli a także miejsc, gdzie miło spędza się czas całymi rodzinami.

Następnym wartym uwagi miastem jest Zamość oraz jego Stare Miasto. Uznawane jest za dumę Zamojszczyzny. Miasto piękne, zabytkowe. Poszczycić może się także pięknym rynkiem. Bogate w wiele zabytków i urokliwych miejsc. Pozycja obowiązkowa do zwiedzenia.

źródło zdjęć: turystyka.wp.pl, nocowanie.pl, skansen.lublin.pl, meteor-turystyka.pl, magiczneogrody.com, lublin4u.pl, polska.travel

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.