Tatuaż jak dbać? Jak długo nosić folię? Koniecznie sprawdźcie!

Tatuaże to niewątpliwie bardzo modny i ciekawy sposób na ozdobienie swojego ciała. Są tacy, którzy decydują się na mały wzorek w niewidocznym miejscu, ale również są miłośnicy ogromnych wzorów na całą rękę. Jednak nie zmienia to faktu, iż każdy, kto zdecyduje się na taki rodzaj ozdoby, musi być świadomy pielęgnacji. Tatuaż jak dbać i jak długo nosić folię? 

Tatuaże jak pielęgnować?

Jeśli wasze ciało ozdabia już upragniony wzór, to teraz musicie zabrać się za jego właściwą pielęgnację. Świeży rysunek tatuażysta pokrywa specjalną folią ochronną. Jest lekka i nie krępuje ruchów, dlatego nie będzie też przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Należy ją nosić kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin, wszystko jest zależne od wzoru, jaki posiadacie. Tej informacji dowiecie się na pewno od swojego tatuażysty. Jeśli pod folią zbierze się krew albo płyn, nie macie się czym przejmować, to całkowicie normalne. Jeśli będziecie chcieli już folię usunąć, najlepiej to zrobić pod strumieniem letniej wody, bardzo delikatnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Flower tats are the best! 🌹 @ra.wil

Post udostępniony przez Tattoos (@tattooinkspiration)

Czym smarować tatuaż?

Kilkanaście dni po wykonaniu tatuażu, musimy go smarować specjalną maścią. Przyspiesza ona gojenie i zapobiega wdaniu się zakażenia. Taką maść można kupić w każdej aptece, dostępne są również w drogeriach. Tatuaż jak dbać? Przed zaaplikowaniem maści, musimy delikatnie umyć wytatuowane miejsce. Najlepiej do tego się sprawdzi lekko ciepła woda i delikatne mydło, może być przeznaczone do pielęgnacji dzieci. Umyte miejsce ostrożnie osuszamy, najlepiej ręczniczkiem papierowym. Pamiętajmy, aby nie trzeć, tylko przykładać.

Czego unikać po zrobieniu tatuażu?

Do trzech dni absolutnie nie możemy spożywać alkoholu. Musimy unikać również kąpielisk miejskich, ale także morza i jeziora. Ekspozycja na długie promieniowanie słoneczne również nie jest wskazana. Z nowym tatuażem musimy obchodzić się bardzo delikatnie, nie możemy więc go drapać, ani pozwalać na dotykanie go obcym osobom. Wszystko to, ze względu bezpieczeństwa i higieny. Ochroni to nas przed wdaniem się zakażenia. Jeśli zastosujemy się do wszystkich wskazówek, to nasze małe arcydzieło będzie wygojone w przeciągu miesiąca!

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.