Kasy „tylko dla Polaków” w niemieckim markecie. Interwencja ambasady RP

kasy tylko dla polaków

Kasy „tylko dla Polaków” w jednym z niemieckich marketów! Rodacy oburzeni, w całej sprawie interweniować musiała ambasada RP. Jak się okazało – była to interwencja skuteczna. Za wszystko odpowiadała sieć handlowa Edeka, a sklep w którym znalazło się kontrowersyjne oznaczenie, znajduje się w Cottbus. Władze marketu przepraszają.

Kasy „tylko dla Polaków” w niemieckim markecie! Rodacy oburzeni

Mały skandal wybuchł w Niemczech. Wszystko ze względu na sklep sieci handlowej „Edeka”, który zlokalizowany jest w Cottbus. Mianowicie, pojawiła się tam osobna kasa ze specjalnym oznaczeniem „tylko dla Polaków”. Nie spodobało się to mieszkającym tam właśnie Polakom. Tłumaczenie władz sklepu opierało się na tym, aby przybysze zza granicy mogli korzystać z kasy, w której obsługa posługuje się językiem polskim. A wszystko ze względu, że miejsce to cieszy się właśnie sporą popularnością wśród Polaków, głównie ze względu na cykliczne promocje.

ZOBACZ TAKŻE: KATASTROFA NA SŁOWACJI! POTĘŻNY WYBUCH GAZU W WIEŻOWCU, SĄ OFIARY ŚMIERTELNE. W AKCJI RATUNKOWEJ POMAGA WOJSKO

Interwencja polskiej ambasady, sklep przeprasza

W bulwersującą sprawę włączyła się ambasada RP w Berlinie. Wszystko przez to, że część klientów poczuła się faktem osobnej kasy dyskryminowana. Pojawiły się głosy, że podczas gdy inne kasy były wolne, w „polskiej” bardzo często formowała się spora kolejka.

Sklep „Edeka” ostatecznie przeprosił za to, że sytuacja wiązała się ze sporym niesmakiem. W rezultacie kasę „tylko dla Polaków” zlikwidowano, a przybysze z Polski mogą robić zakupy bez żadnych ograniczeń.

źródło zdjęcia: fis.com (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.