Tragedia na Słowacji. Potężny wybuch gazu w wieżowcu, są ofiary

tragedia na słowacji

Tragedia na Słowacji! W jednym z 12-piętrowych wieżowców w Preszowie, miejsce miał potężny wybuch gazu. Już teraz wiadomo, że jest przynajmniej 5 ofiar śmiertelnych zdarzenia. Jedna z nich wypadła z balkonu. Na miejscu pracuje wielu ratowników, a strażakom pomaga także wojsko. Podaje się, że na jest aż 40 rannych. Budynek grozi zawaleniem.

Tragedia na Słowacji. Potężny wybuch gazu, są ofiary śmiertelne

Kolejna tragedia związana z wybuchem gazu. Choć jeszcze wszyscy żyją nieszczęśliwymi zdarzeniami, jakie na dniach rozegrały się w Szczyrku, teraz miejsce miał kolejny dramat. W słowackim Preszowie doszło do eksplozji w 12-piętrowym wieżowcu. Już teraz wiadomo, że przynajmniej 5 osób nie żyje. Jedna z ofiar wypadła z balkonu jednego z górnych pięter. Wszystkie osoby, które udało się zlokalizować służbom, zostały ewakuowane. Aż 40 z nich jest rannych i wymaga opieki lekarskiej. Akcja ratownicza jest niezwykle trudna, a w bloku nadal szaleją płomienie.

ZOBACZ TAKŻE: POWRACA SPRAWA ŚMIERTELNEGO WYPADKU SPOD KONINA, KTÓRY MIAŁ MIEJSCE W KWIETNIU. PRZYCZYNĄ MOGŁO BYĆ… KICHNIĘCIE 19-LETNIEJ KIERUJĄCEJ

Budek grozi zawaleniem, na miejscu pracuje także wojsko

Sytuacja wciąż jest dramatyczna. Poważnie uszkodzona została bowiem konstrukcja budynku. Pożar ma miejsce od szóstego piętra wzwyż, natomiast trzy górne piętra uległy całkowitemu spaleniu. Istnieje zagrożenie, że blok zupełnie runie.

Siła wybuchu była na tyle duża, że z pobliskich okien powylatywały szyby. Słowacki rząd pilnie angażuje się w pomoc ofiarom tragedii. Mogą one korzystać z pomocy psychologa oraz liczyć na pracowników socjalnych. Przygotowywane są także zastępcze lokale.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.