Kaskaderka straciła rękę na planie znanego filmu. Teraz pozywa producentów

kaskaderka straciła rękę

Kaskaderka straciła rękę na planie znanego filmu! Wszystko działo się podczas produkcji dla wielu kultowej już serii Resident Evil. Konkretnie chodziło o część sygnowaną tytułem „Ostatni rozdział”. Dublerka głównej aktorki, Milli Jovovich, doznała bardzo poważnych obrażeń w wypadku na motocyklu. Oskarża producentów o fakt, że nie przyłożyli się do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa. W wyniku wypadku kaskaderka straciła rękę.

Kaskaderka straciła rękę na planie znanego filmu

Kaskaderzy mają niezwykle niebezpieczną pracę. W wielu scenach filmów – głównie akcji tudzież horrorów – zastępują oni prawdziwych aktorów, aby za nich odegrać sceny uważane za ryzykowne. Przeważnie są to ludzie doświadczeni, znający się na własnym fachu, sprawni fizycznie a przede wszystkim zdolni do uprawiania tego jakże trudnego zawodu. Jednakże, na planach zdjęciowych czasami dochodzi do wypadków. Tak było w przypadku kręcenia filmu „Resident Evil: Ostatni rozdział”. Pełniąca funkcję dublerki największej gwiazdy produkcji Olivia Jackson, doznała wypadku na motorze. Wobec poważnych obrażeń konieczna była amputacja ręki. Dla kaskaderki jest to katastrofa. Na tym jednak sprawa się nie kończy.

ZOBACZ TAKŻE: ZNANA AKTORKA Z FILMÓW DLA DOROSŁYCH ZERUJE PIWO W 10 SEKUND!

„Przekładano kwestie finansowe nad bezpieczeństwo”

Do fatalnego w skutkach wypadku doszło podczas kręcenia sceny jazdy na motocyklu. Olivia Jackson feralnego dnia miała kręcić sceny walki, jednakże nastąpiły zmiany i oddelegowano ją do nagrywania fragmentów które opierały się właśnie na jeździe motocyklem. Panowała jednak wtedy bardzo niekorzystna pogoda, która miała wpłynąć na wypadek.

Prawnicy kaskaderki złożyli pozew w sądzie. Wraz ze swoją klientka, oskarżają Jeremiego Boltona i Paula Andersona, którzy są producentami filmu. Polisa którą opłacili, miała nie starczyć na pokrycie całych kosztów skomplikowanego leczenia. Karygodna wydaje się także pensja dublerki, którą otrzymała za występ w nagraniach. Mimo, że produkcja okazała się niezwykle dochodowa (mówi się, że same wpływy z biletów wyniosły ponad 300 milionów dolarów), Olivia Jackson która narażała swoje życie, a w ostateczności jest okaleczona, zarobiła zaledwie… 990 dolarów. 

kaskaderka straciła rękę

źródło zdjęć: variety.com, people.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.