Kara śmierci dla 16 osób, które spaliły żywcem nastolatkę

kara śmierci dla 16 osób

Kara śmierci dla 16 osób, które spaliły żywcem nastolatkę! Sąd w Bangladeszu był bezwzględny dla oprawców 19-latki, która oskarżyła dyrektora swojej szkoły koranicznej o napaść na tle seksualnym. Właśnie na jego polecenie, dziewczyna została brutalnie zamordowana na dachu placówki edukacyjnej. Napastnicy nie mogli pogodzić się z faktem, że ta nie chce wycofać swoich oskarżeń. 

Kara śmierci dla 16 osób, które spaliły żywcem nastolatkę w Bangladeszu

Sąd w Bangladeszu był bezwzględny, gdy orzekał w makabrycznej sprawie z kwietnia tego roku. Właśnie wtedy podejrzani mieli oblać 19-letnią Nusrat Jahan naftą i podpalić ją na dachu placówki edukacyjnej w Sonagazi (południowo-wschodni Bangladesz). Wszystko rzekomo odbywało się za poleceniem dyrektora szkoły teologicznej dla muzułmanów. A to dlatego, że dziewczyna miała na niego wnieść skargę – chodziło o napaść na tle seksualnym. Podpalenie było więc niejakim odwetem za to, że nastolatka nie chce wycofać swoich zeznań.

ZOBACZ TAKŻE: WIZYTA POLICJI W ZNANYM POLSKIM TEATRZE! FUNKCJONARIUSZE SPRAWDZALI WIEK WIDZÓW – PEWIEN NAUCZYCIEL DONIÓSŁ, ŻE SZTUKA JEST DEMORALIZUJĄCA  

Po morderstwie 19-latki, cały Bangladesz nawoływał do jak największego wyroku dla oprawców dziewczyny

Brutalne morderstwo nastolatki wywołało w Bangladeszu falę protestów. Miejscowe społeczeństwo domagało się bezwzględnej kary za makabryczną zbrodnię, jakiej dopuścili się podejrzani. Tamtejszy sąd wysłuchał głosu ludu – 16 osób skazano bowiem na śmierć. Wśród nich jest dyrektor placówki, który miał być prowodyrem całego zajścia.

Choć prokuratorzy są zadowoleni z wyroku, obrońcy skazanych już teraz zapowiadają natychmiastowe odwołanie się od takiej a nie innej decyzji.

źródło zdjęcia: bbc.co.uk

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.