Jednak nie 1000 a 500 złotych bonu na wakacje. Ale tylko dla rodzin z dziećmi

jednak nie 1000 a 500

Jednak nie 1000 a 500 złotych bonu na wakacje! Oznacza to kolejną już zmianę rządowego planu, który miał za zadanie wspomóc polską turystykę w erze epidemii, a także ułatwić wielu polskim rodzinom wyjazd na zasłużony wypoczynek. Nie dość, że pieniędzy będzie o połowę mniej niż zapowiadano – liczyć mogą na nie jedynie rodziny z dziećmi. Wszystko dlatego, że właśnie dzieci obowiązuje dodatkowy zastrzyk gotówki na wypoczynek. Wzbudziło to wiele kontrowersji i podzieliło Polaków – nie wszyscy uważają, że jest to sprawiedliwie rozwiązanie. Szczegóły planowanego bonu wakacyjnego, które kolejny raz uległy zmianie, omawiamy poniżej.

Jednak nie 1000 a 500 złotych bonu na wakacje! Jest jednak pewien istotny szczegół – na dodatkowy zastrzyk gotówki mogą liczyć jedynie rodziny z dziećmi

1000 złotych plus miało być ogromnym programem socjalnym, wspomagającym zarówno polskie rodziny, jak i przemysł turystyczny. Ten został bowiem poważnie osłabiony epidemią koronawirusa. Dodatkowe pieniądze dla Polaków miały mieć obopólne korzyści – jednocześnie ułatwić rodakom wyjazd na wakacje, a także utrzymać przy życiu przedsiębiorców utrzymujących się właśnie z turystyki.

Plany szybko jednak zaczęły ulegać zmianom. Najpierw pojawiły się informacje o ograniczeniu zasięgu programu 1000 plus – ten miał trafić do mniejszej ilości osób niż początkowo zakładano, aby zbytnio nie nadwyrężyć budżetu państwa. Teraz głośno jest o kolejnej i prawdopodobnie już ostatniej korekcie rządowego planu. Kwota jaka trafi to polskich rodzin to 500 złotych – z zastrzeżeniem, że o pieniądze ubiegać mogą się tylko rodziny z dziećmi.

ZOBACZ TAKŻE: ZEMSTA ZA NIEPOPRAWNE PARKOWANIE – CZY TEN POMYSŁ TO NIE JEST PRZESADA? ZOBACZ POMYSŁ, NA JAKI WPADŁ JEDEN Z POLAKÓW. ZDANIA INTERNAUTÓW PODZIELONE!

Bon turystyczny 500 plus na wakacje – jakie warunki należy spełnić?

Wiele mówi się także o wstępnych warunkach, jakie należy spełnić aby otrzymać upragnione pieniądze. Jak się okazuje – liczyć będzie mogło na nie każde dziecko, o czym na łamach swojego portalu pisze strona edziecko.pl.

Ten sam portal wskazuje na kilka głównych zasad, wobec których dysponowane będą pieniądze – pod warunkiem rzecz jasna, że cały projekt rzeczywiście wejdzie w życie. Strona edziecko.pl przytacza także słowa prezydenta Andrzeja Dudy, odnoszące się bezpośrednio do omawianego bonu wakacyjnego. Cytujemy je poniżej:

Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów i wszystkiego tego, co jest z tym związane.

Co ciekawe, bon wakacyjny o wartości 500 złotych ma być niczym innym, jak elektronicznym kodem. Wykorzystać będzie można go w miejscach, które wezmą udział w całym przedsięwzięciu. Za wszystko odpowiadać będzie Polska Organizacja Turystyczna.

Dla chcących skorzystać z bonu wakacyjnego, najważniejsze są następujące informacje: 500 złotych przysługiwać ma na każde dziecko. Przy wszystkim znaczenia nie będą miały zarobki rodziców. Zapomogę wykorzystać będzie można jedynie na cele związane bezpośrednio z wakacyjnym wypoczynkiem (w to wliczają się wyjazdy kolonijne i obozy). Istotny jest także fakt, że w przypadku dzieci niepełnosprawnych, o pieniądze ubiegać mogą się także ich opiekunowie.

źródło: edziecko.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.