Jarosław Kaczyński został ewakuowany w bezpieczne miejsce! Ktoś planował zamach?!

Jarosław Kaczyński został ewakuowany

Media donoszą, że Jarosław Kaczyński został ewakuowany w bezpieczne miejsce po tym, jak protestujący coraz częściej zaczęli się pojawiać pod jego domem. Ochrona spodziewała się realnego zagrożenia. Jak przekazuje teraz „Gazeta Wyborcza”, prezesa PiS wywieziono w kamizelce kuloodpornej z dala od jego posiadłości!

Jarosław Kaczyński jest jednym z tych polityków, który budzi w polskim społeczeństwie mnóstwo emocji i to nie zawsze tych pozytywnych. Od lat porusza się w towarzystwie ochrony, jednak w ostatnim czasie o jego bezpieczeństwo dba również Służba Ochrony Państwa. Powiększona ochrona jest skutkiem decyzji Trybunału Konstytucyjnego, po której pod domem Jarosława Kaczyńskiego zebrało się mnóstwo ludzi wspierających Strajk Kobiet. „Gazeta Wyborcza” przekazała, że Wicepremier i prezes PiS był wściekły, kiedy pod jego posiadłością zebrali się protestujący.

Zobaczcie również: Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego wywołało burzę. „Obrońmy Polskę” [WIDEO]

Jarosław Kaczyński został ewakuowany w bezpieczne miejsce!

Po tym, jak wybuchły protesty, Jarosław Kaczyński zaczął się obawiać o swoje życie. „GW” donosi również, że prezesa PiS wywieziono z Warszawy w kamizelce kuloodpornej. Firma, która odpowiada za ochronę Kaczyńskiego, nie zastanawiała się zbyt długo i postanowiła przewieźć go do Czerwonego Boru niedaleko Łomży:

Spodziewano się realnego zagrożenia dla Kaczyńskiego. W związku z tym wywieziono go z Warszawy w kamizelce kuloodpornej

Gazeta ujawnia również, że prezes PiS oczekiwał od policji stanowczych działań. W mediach pojawia się również coraz więcej informacji odnośnie do tego, ile kosztuje ochrona Jarosława Kaczyńskiego. Grupa Grom Group, która odpowiada za jego ochronę w ubiegłym roku dostała 2 miliony złotych. Jak podaje Onet.pl, dzień ochrony domu Jarosława Kaczyńskiego może kosztować około 5 tysięcy złotych, co daje nam kwotę 1,8 miliona rocznie.

Ludwik Dorn, były szef MSWiA i kiedyś jeden z najbliższych współpracowników Kaczyńskiego w jednym z wywiadów stwierdził, że prezes PiS już od dawna obawia się o swoje życie.

On ma takie przekonanie, że może dojść do zamachu na niego. I taki lęk przejawia od lat – powiedział w jednym z wywiadów Ludwik Dorn.

W mediach coraz częściej pojawiają się informacje na ten temat. Nie dziwi zatem, że Jarosław Kaczyński został ewakuowany po tym, jak pod jego domem coraz częściej zabierają się tłumy ludzi. Również w sieci pojawia się coraz więcej gróźb pod adresem prezesa PiS.

Źródło: Wprost.pl, Onet.pl, O2.pl, Gazeta Wyborcza, Instagram.