Japończycy stworzyli robota, który ma pomóc światu. Wygląda przerażająco [WIDEO]

japończycy stworzyli robota

Japończycy stworzyli robota, który ma pomóc światu. W sieci pojawiły się pierwsze materiały, które pokazują jego działanie i wygląd. Internauci natychmiast zauważyli, że maszyna sprawia naprawdę przerażające wrażenie. To nic innego jak humanoidalny robot szkoleniowy, który ma pomóc rozwijać przyszłych lekarzy stomatologów przygotowujących się do pracy z dziećmi. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Japończycy stworzyli robota, który ma pomóc światu. Wygląda przerażająco [WIDEO]

Japonia od zawsze kojarzy się z wysoko rozwiniętym przemysłem robotyki. Teraz tamtejsi naukowcy przedstawili kolejnego robota, który już teraz zdołał zwrócić na siebie uwagę niemal całego świata. Wszystko przez jego wygląd, który zdaniem wielu osób jest dość przerażający.

Prototyp robota wykonała firma japońska firma Tmsuk. Jak czytamy na Twitterze – to humanoidalny robot szkoleniowy z zakresu stomatologii dziecięcej, na którym szkolą się przyszli lekarze-dentyści w Japonii. Maszynę zaprojektowano i stworzono tak, aby wykonywała wiele ruchów, których można spodziewać się po dzieciach zasiadających na fotelu dentystycznym.

Pracujący w zawodzie lekarze z pewnością doskonale wiedzą, jak wymagającymi pacjentami są małe dzieci. Szczególnie widać to właśnie w przypadku wizyt u dentystów, które od najmłodszych lat często kojarzą się z bólem i traumą. Oczywiście poza doskonałymi umiejętnościami, stomatolog pracujący z dziećmi powinien wykazywać się odpowiednim podejściem do najmłodszych. Musi on jednak umieć też radzić sobie w sytuacjach ekstremalnych, co pozwala przećwiczyć robot zaprojektowany przez Japończyków. Poniżej można zobaczyć, jak wygląda maszyna:

ZOBACZ TAKŻE: Ludzie mdleją i wymiotują w kinach na tym horrorze. W sieci zdjęcia i nagrania z reakcji na widowni [WIDEO]

Robot wykonuje ponad 20 ruchów nogami, rękoma, głową, ustami, językiem, oczami i klatką piersiową”

Jak czytamy na Twitterze „Dalekowschodnie Refleksje”, robot jest bardzo zaawansowany i wykonuje ponad 20 ruchów, których można spodziewać się po zestresowanych dzieci u dentysty. Dzięki niemu młodzi, przyszli lekarze nauczą się w odpowiedni sposób reagować, zanim na ich fotelu usiądzie prawdziwy, malutki pacjent.

źródło: Twitter – Dalekowschodnie Refleksje, foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.