Jakie obostrzenia na Wielkanoc 2021? Jest komentarz rzecznika MZ!

obostrzenia na Wielkanoc 2021

Szacuje się, że jeszcze w tym tygodniu liczba dobowych przypadków zakażenia koronawirusem może wzrosnąć nawet do 15 tys. W związku z tym, możemy spodziewać się zmiany przepisów. Jakie obostrzenia przewiduje się na Wielkanoc 2021? Poznajcie szczegóły.

Obostrzenia na Wielkanoc 2021

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne. Zapewne wielu Polaków planowało rodzinne spotkania i wyjazdy, jednak czy będzie to możliwe? Kilka tygodni temu w mediach zaczęły pojawiać się niepotwierdzone informacje dotyczące obostrzeń na święta. W między czasie liczba zakażeń drastycznie wzrosła, co wzbudziło dodatkowy niepokój. Przypomnijmy, że tylko ostatniej doby odnotowano kolejne 6170 przypadków zakażenia koronawirusem.

Tym razem głos w sprawie obostrzeń na Wielkanoc 2021 zabrał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że do świąt zostało jeszcze sporo czasu, dlatego wiele może się zmienić.

To jest prawie miesiąc, więc nie chciałbym wyprzedzać faktów. Na pewno minister zdrowia Adam Niedzielski, obserwując wyniki, które będziemy mieli w najbliższych tygodniach, będzie podejmował decyzje i rekomendował premierowi konkretne działania – powiedział.

Dodał również, że prawdopodobnie Wielkanoc będzie wyglądać podobnie jak w ubiegłym roku, a luzowania obostrzeń możemy spodziewać się wiosną i latem.

To raczej będą takie święta jak ostatnie Wielkanocne lub ostatnie Bożego Narodzenia – poinformował Wojciech Andrusiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: KIEDY OTWARCIE RESTAURACJI? JEST WSTĘPNY TERMIN, BĘDĄ ODWAŻNE DECYZJE!

Przypominamy również o obowiązujących obecnie restrykcjach. Wciąż musimy zakrywać usta i nos, jednak do tego celu można stosować jedynie maseczki. Obowiązuje zakaz zakrywania ust i nosa szalikami, chustami, kominami czy przyłbicami. W dalszym ciągu mogą funkcjonować stoki narciarskie, kina, teatry, muzea i baseny. Z restauracji można korzystać jedynie zamawiając jedzenie na wynos. Siłownie wciąż pozostają zamknięte. Ponadto obowiązuje 14-dniowa kwarantanna dla osób wjeżdżających do Polski z Czech i Słowacji. Zaostrzone restrykcje panują natomiast w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim.

 

źródło: rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.