Dzień Kobiet 2021: Księża złożyli życzenia kobietom, które wywołały burzę! Wydano oświadczenie!

Dzień Kobiet

Jak co roku 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. To właśnie dzisiaj w sieci szerokim echem odbiły się życzenia złożone przez jeden z kościołów w Krakowie. Ogłoszenie wywieszone na terenie kościoła wzbudziło tak ogromne kontrowersje, że jeden z księży, który jest ich autorem, postanowił wydać w tej sprawie oświadczenie. Co ma na swoją obronę? Zobaczcie!

Zobacz również: Jakie obostrzenia na Wielkanoc 2021? Jest komentarz rzecznika MZ!

Dzień Kobiet 2021: Księża złożyli życzenia kobietom, które wywołały burzę!

Duchowni z Kościoła Rektoralnego Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie postanowili złożyć życzenia żeńskiej części wiernych, które jak się okazuje, wywołały sporo kontrowersji. Zdjęcie z życzeniami trafiło na jeden z serwisów w mediach społecznościowych i odbiło się szerokim echem w sieci. Internauci nie zostawili na autorze poniższych życzeń suchej nitki:

Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość, pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności- czytamy na profilu Inteligentny Zakątek Polityczny.

Wydano oświadczenie!

Jak się okazuje, kontrowersyjne życzenia napisał ks. Jacek Ryłko, który jest rektorem kaplicy. Najwidoczniej nie mógł on przejść obojętnie obok tak ogromnego rozgłosu i zdecydował się na przeprosiny. Jak czytamy w oświadczeniu, życzenia być może mogły zabrzmieć niefortunnie, niemniej jednak nie były one napisane w złej intencji:

W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie oświadczam, że równouprawnienie, wolność i godność kobiet są wartościami niepodlegającymi dyskusji, pielęgnowanymi w duszpasterstwie w różnych aspektach i wielokrotnie podkreślanymi. […].

Następnie duchowny przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni jego słowami. Jak zaznaczył, niektóre słowa były „niefortunnie sformułowane”. Ks. Jacek Ryłko nie tylko przeprosił, ale również zakomunikował, że taka sytuacja już więcej się nie powtórzy:

Użyte określenia były sformułowane w sposób niefortunny, jednak nie miały intencji obrazić kogokolwiek. Dołożę wszelkich starań, aby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła. Wszystkim Paniom życzę Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask oraz powierzam je w modlitwie codziennej- czytamy na stronie kościoła.

Po tym, jak życzenia odbiły się szerokim echem, ich treść zmieniono. Teraz na tablicy kościoła możemy przeczytać:

Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość

Źródło: Polsatnews.pl. Instagram