Jak zmienić hasło na WP 2019 – zobacz poradnik!

Czasami przychodzi moment, gdy nadchodzi potrzeba zmiana hasła na naszym koncie – może to być konto do mediów społecznościowych, konto na forum, czy choćby właśnie konto na internetową pocztę email. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Dziś pokażemy, jak zmienić hasło na WP – jednej z najpopularniejszych poczt email.

Jak zmienić hasło na WP 2019

Jeśli nadejdzie nas ochota lub konieczność zmiany hasła na poczcie w serwisie wp.pl, na początek należy zalogować się na swoje konto. Później sprawa będzie dziecinna prosta – no chyba, że zapomnieliśmy hasła do naszej poczty.

Gdy uda nam się już poprawnie zalogować, twórcy strony zadbali o to, aby zmiana hasła odbywała się w jak najprostszy sposób i była niezwykle intuicyjna. Do tego wszystkiego potrzebujemy zaledwie kilku kliknięć.

W panelu głównym, tuż po zalogowaniu się na nasze konto, należy wybrać strzałkę w dół. Znajduje się ona w prawym górnym rogu kokpitu poczty, po prawej stronie od miniaturki twarzy.

Po wybraniu jej, rozwinie się krótka lista. W zależności od naszej konfiguracji, będą na niej widoczne opcje: Profil, Płatność za rachunki, Zmień hasło oraz Załóż nowe konto. Nas interesuje oczywiście opcja zmiany hasła. Po wybraniu opcji zmiany hasła, strona przekieruje nas dalej – wtedy już wszystko powinno być jasne.

Aby proces zmiany hasła przebiegł pomyślnie, wystarczy wypełnić powyższy formularz. Strona uświadamia dodatkowo jak ważny jest odpowiedni dobór zabezpieczeń prywatności. W tym celu udostępniono poradnik o tym, jak należy stworzyć silne hasło. Trudno będzie je rozszyfrować niepożądanym osobom.

Co ważne, aby uaktualnić nasze zabezpieczenia, wp.pl wymaga aby podane zostało także stare hasło. To kolejna zapora. Osoba która przypadkiem weszła na naszą pocztę i chce ją sobie przywłaszczyć ustawiając inne hasło, nie zrobi tego bez znajomości poprzedniego klucza.

Hasło musi zawierać przynajmniej 8 znaków. Pożądane są też wielkie i małe litery oraz znaki specjalne, cyfry, które podniosą rangę naszego hasła. Poniżej pola do wpisywania znajduje się miernik siły naszych zabezpieczeń. W pewien sposób oddaje on moc naszego hasła i to, czy jest łatwe do rozszyfrowania. Po wszystkim wystarczy zapisać zmiany – wtedy cały proces przebiega pomyślnie, a my możemy cieszyć się nowym hasłem do naszego konta.

źródło zdjęć: poczta WP

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.