Jak najłatwiej rozpoznać Deltę? Chodzi o jeden szczególny objaw

jak najłatwiej rozpoznać deltę

Jak najłatwiej rozpoznać Deltę? W ostatnim czasie jest to dominujący wariant koronawirusa. Jak pokazują statystyki, niestety liczba zakażeń rośnie niemal z każdym dniem. Co istotne, Delta do złudzenia przypomina zwyczajne przeziębienie. Eksperci informują jednak, że pewien czynnik może dać nam do myślenia i niejako potwierdzić, że zmagamy się z zakażeniem. O co dokładnie chodzi? Kiedy powinniśmy zacząć zastanawiać się, czy nie dopadł nas wariant Delta?

Jak najłatwiej rozpoznać Deltę? Chodzi o jeden szczególny objaw! Eksperci wyjaśniają

Wariant Delta daje się we znaki. Aktualnie to właśnie on odpowiedzialny jest za większość zakażeń w naszym kraju. Co gorsze, bardzo trudno odróżnić go od zwykłego przeziębienia, gdyż objawy w obu przypadkach są niemal identyczne. Jak się jednak okazuje – eksperci wskazują na coś, co może pomóc we wstępnym zdiagnozowaniu możliwości zakażenia koronawirusem.

Portal o2.pl przytacza wypowiedź dr Jacka Krajewskiego, lekarz POZ, który rozmawiał z redakcją WP abcZdrowie:

[…] Doświadczenie podpowiada, że należy zwracać uwagę na niepasujące lub niestandardowe objawy, które nakładają się na zwykłe infekcje. Przykładowo – wydaje się nam, że jesteśmy przeziębieni, ale do tego zaczynają dochodzić objawy od strony układu pokarmowego. Wówczas powinna nam się zapalić czerwona lampka.

ZOBACZ TAKŻE: TO ONI WRZUCILI DO SIECI ZDJĘCIA ZWŁOK BASI? WYJAŚNIA SIĘ SPRAWA SKANDALICZNYCH PUBLIKACJI PO TRAGICZNEJ ŚMIERCI 19-LATKI. DWÓCH POLICJANTÓW Z KATOWIC ZAWIESZONYCH W CZYNNOŚCIACH SŁUŻBOWYCH

Objawy gastryczne mogą wskazywać na wariant Delta

Jak zatem widać, pojawienie się dolegliwości gastrycznych może wskazywać na to, że mamy do czynienia z Deltą. To jednak tylko wskazówka, a wszystko i tak ostatecznie potwierdza dopiero wykonany test na obecność wirusa.

Portal o2.pl przytacza jeszcze wypowiedź immunolog i wirusolog, prof. Agnieszki Szuster-Ciesielskej:

Wariant Delta wyróżnia się tym, że objawia się podobnie jak przeziębienie, co sprawia, że osoby nie podejrzewają, że mogą być zakażone tym wariantem. Funkcjonują w społeczeństwie i niestety dalej transmitują wirusa na innych. […] Objawy gastryczne w przypadku Delty także pojawiają się częściej.

źródło: o2.pl, WP abcZdrowie

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.