To oni wrzucili do sieci zdjęcia zwłok Basi? Dwóch policjantów zawieszonych

Tragiczny wypadek w Katowicach

To oni wrzucili do sieci zdjęcia zwłok Basi? Powraca głośny temat tragedii, jaka rozegrała się z końcem lipca w Katowicach. Właśnie wtedy 19-latka tragicznie zginęła pod kołami autobusu – wcześniej próbowała rozdzielić bijące się na drodze osoby. Sprawa stała się niebywale medialna. Niestety, nie zabrakło niedopuszczalnych sytuacji. Za taką należy uznać choćby to, że do sieci wyciekły zdjęcia zwłok przejechanej przez autobus nastolatki. Teraz okazuje się, że zamieszani w sprawę mogą być dwaj policjanci. Portal o2.pl podaje, że zostali oni zawieszeni w czynnościach służbowych.

To oni wrzucili do sieci zdjęcia zwłok Basi? Dwóch policjantów zawieszonych w czynnościach służbowych

Powraca głośna sprawa, którą cała Polska żyła pod koniec lipca i na początku sierpnia tego roku. Mowa o tragicznych zdarzeniach, jakie miały miejsce w Katowicach. To właśnie tam zaledwie 19-letnia Basia zginęła w tragiczny sposób pod kołami autobusu. Osierociła dwójkę małych dzieci.

Młoda kobieta próbowała rozdzielić bijące się osoby, które weszły na drogę. Wtedy też niespodziewanie ruszył autobus, który podjechał na przystanek. Niestety, 19-latka wpadła pod jego koła i zginęła na miejscu.

Sprawa stała się medialna a internauci odnaleźli w mediach społecznościowych profil tragicznie zmarłej. Niestety, zaroiło się na nim od przykrych wpisów. Później doszło do skandalu, jakim było opublikowanie zdjęć zwłok 19-letniej Basi. Co jednak najbardziej uderzające – okazało się, że do sieci mogły wyciec za sprawą policjantów.

ZOBACZ TAKŻE: NAUCZYCIELKA OBCIĘŁA DZIECKU WŁOSY! OJCIEC DZIEWCZYNKI OBURZONY I NIE WAHAŁ SIĘ PODJĄĆ RADYKALNYCH KROKÓW. JAKIE KONSEKWENCJE CZEKAJĄ KOBIETĘ? [FOTO]

Funkcjonariusze z Katowic zawieszeni na 3 miesiące

Zdjęcie, o którym mowa, przedstawiało ciało 19-latki niedługo po wypadku – gdy leżało jeszcze na ulicy w specjalnym parawanie służb. Stąd też szybko pojawiły się domysły, że zrobić mogły je osoby zabezpieczające miejsce tragedii. Teraz wszystko niejako się potwierdza.

Portal o2.pl pisze, że zawieszonych w czynnościach służbowych zostało dwóch funkcjonariuszy policji z Katowic. Dla Super Expressu o wszystkim mówił asp. sztab. Adam Jachimczak z KWP w Katowicach:

W zakresie zdarzenia z 31 lipca Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, jako wyższy przełożony dyscyplinarny, wszczął postępowania dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Na tej podstawie przełożony do spraw osobowych, którym jest Komendant Miejski Policji w Katowicach, zawiesił tych funkcjonariuszy w czynnościach służbowych na trzy miesiące.

źródło: o2.pl, Super Express

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.