ISIS szykuje zamach na jarmark bożonarodzeniowy?

isis szykuje zamach

ISIS szykuje zamach na jarmark bożonarodzeniowy? Takie szokujące informacje podał hiszpański dziennik „La Razon”. Madrycka gazeta ostrzega, że celem ataku terrorystów może być jeden z tamtejszych jarmarków bożonarodzeniowych. Takowe informacje miała przekazać jedna z organizacji ściśle związanych z dżihadem.

ISIS szykuje zamach na jarmark bożonarodzeniowy? Na Hiszpanię padł blady strach

Świąteczne jarmarki bożonarodzeniowe od pewnego czasu są nieodłączonym elementem grudniowych miejskich krajobrazów. Jeden z najpiękniejszych w Polsce jarmarków można oglądać choćby we Wrocławiu, jednakże słynne są także inne – na przykład w Niemczech lub Austrii. Co ciekawe, takowe organizują także Hiszpanie. Właśnie tam ukazała się informacja, że na jeden z nich atak mogą planować członkowie ISIS. Informacje podał dziennik „La Razon”. Gazeta ostrzega, jakoby do radykalnych muzułmanów trafił zaszyfrowany film-wiadomość. Nawołuje on, aby podjęto ataki w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

ZOBACZ TAKŻE: SADYSTA STRZELAŁ DO SZCZENIAKA Z ŁUKU. TRZY STRZAŁY TRAFIŁY W PSA, ZWIERZĘ NIE PRZEŻYŁO

Hiszpańskie służby wyczulone, jasny przekaz zawarty w filmie

Jak się okazuje, półminutowe nagranie wzywające do ataków, stworzone zostało przez Al Andaluzia Muntasir, a więc organizację powiązaną z ISIS. Wiadomo, że nawołuje się tam do ataku na jeden z hiszpańskich jarmarków – nie wiadomo jednak, o którym konkretnym jest mowa.

Twórcy filmu mieli opisać go następującymi słowami:

Zachęcamy was abyście w najlepszy możliwy sposób realizowali dżihad, ucząc prawdy i atakując tyranów (…) tak, aby zginęli.
To nie pierwsze tego rodzaju doniesienia, a minione zdarzenia pokazują, że nie warto podobnego typu sygnałów bagatelizować. Chodzi o film z kwietnia tego roku, w którym także nawoływano do ataków właśnie w Hiszpanii. Wtedy też schwytano dwóch mężczyzn, którzy planowali zamach bombowy podczas procesji Wielkiego Tygodnia w Sewilli.
źródło zdjęcia: hispanico.pl (poglądowe)
Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.