Złote Globy 2020 – „Boże Ciało” bez nominacji

Złote Globy 2020 – to długo wyczekiwane święto filmów, które co roku nagradza najlepsze, światowe produkcje. Właśnie opublikowano listy nominowanych do zdobycia statuetek. Jesteście ciekawi, kto powalczy o nagrody? Lista jest bardzo długa, jednak nie zobaczymy na niej polskiego filmu „Boże Ciało”, co zszokowało wiele osób. 

Złote Globy 2020 – kiedy, gdzie

77 edycja Złotych Globów odbędzie się 5 stycznia 2020 roku. Gdzie natomiast będzie można zobaczyć wielkie światowe gwiazdy? W hotelu Beverly Hilton w Los Angeles. Galę poprowadzi Ricky Gervais.

Złote Globy to jedne z bardziej prestiżowych nagród, jakie można otrzymać w świecie filmowym. Bardzo często produkcje, które zgarną nagrodę, mają większe szanse na otrzymanie Oscara. Dlatego jedna rzecz zdziwiła wiele osób.

Złote Globy 2020 – nominacje, kto powalczy o nagrodę?

 

Sporo osób liczyło na to, iż na liście znajdzie się polska produkcja. Mowa o „Bożym Ciele”, jednak ku zdziwieniu, nie powalczy o statuetkę w kategorii „Najlepszy film zagraniczny”. Mamy jednak nadzieję, że zostanie nominowany do Oscara. Tego dowiemy się już w styczniu. Jaki film natomiast będzie miał szansę wygrać w kategorii „Najlepszy film zagraniczny”?

ZOBACZ TAKŻE: ŚCIEŻKI ROWEROWE W NORWEGII 

„Ból i blask”, „Parasite”, Portret kobiety w ogniu”, „Nędznicy” oraz Kłamstewko”.

Pięć nominacji zdobył film „Irlandczyk” oraz „Pewnego razu… w Hollywood”. Zapewne jesteście ciekawi co z „Jokerem”. Film ma szanse zgarnąć aż 4 statuetki, w kategoriach: najlepszy dramat, najlepszy aktor w filmie dramatycznym, reżyseria oraz najlepsza piosenka.

Netflix ma również ogromne szanse na niejedne wyróżnienie, gdyż jego produkcje mogą zgarnąć aż 34 statuetki!

Nagrodę za rolę drugoplanową może zdobyć Jennifer Lopez! Dla artystki, która na co dzień głównie zajmuje się muzyką, to ogromne wyróżnienie. W tej kategorii spore szanse na wygrana mają również: Tom Hanks „Cóż za piękny dzień”, Margot Robbie „Gorący temat” Kathy Bates „Richard Jewell”.

Jak myślicie, kto zgarnie najwięcej statuetek?

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.