Irański tankowiec zaatakowany na Morzu Czerwonym. Ropa wyciekła do morza

irański tankowiec

Irański tankowiec zaatakowany na Morzu Czerwonym! Takie sensacyjne doniesienia opublikowała z samego rana strona irańska. Podaje się, jakoby w statek miały uderzyć dwa pociski, które zniszczyły właśnie dwa zbiorniki. Tamtejsze władze snują domysły, że prawdopodobnie tankowiec padł ofiarą ataku terrorystycznego. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Irański tankowiec zaatakowany na Morzu Czerwonym! Atak terrorystyczny?

Znów głośno o Iranie. Po niedawnych konfliktach w tamtym terenie i utarczkach słownych z USA, na pierwszy plan w ostatnich dniach wysunęła się militarna interwencja Turcji w Syrii. Dziś jednak niczym grom z jasnego nieba ukazała się informacja o ataku na irański tankowiec. Ten płynął Morzem Czerwonym, a gdy znajdował się już niedaleko portu w Dżuddzie, doszło do dwóch eksplozji. Nieoficjalnie mówi się o dwóch pociskach, które trafiły wprost w zbiorniki tankowca. ISNA, a więc irańska agencja, podała informację, że nie wyklucza ataku terrorystycznego. Nie podaje się jednak, kto ewentualnie mógłby za nim stać.

ZOBACZ TAKŻE: GDZIE W SIEDZI LEGALNIE OGLĄDAĆ FILMY I SERIALE? ZOBACZ NAJLEPSZE PROPOZYCJE, NIEKTÓRE Z NICH SĄ DARMOWE!

Na statku wybuchł pożar, ropa wyciekła do morza

Na tankowcu należącym do National Iran Oil Company doszło do pożaru, a tamtejsza agencja podała do publicznej wiadomości informację, jakoby do morza miała wypłynąć ropa. Ile jej było? Tego nie wiadomo, gdyż informacje i tak pochodzą od anonimowego informatora i są szczątkowe.

Na ten moment wiadomo jednak, że sytuacja została opanowana i obeszło się bez poważnie rannych i ofiar.

źródło zdjęcia: twitter/BBC

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.