Ile za skorzystanie z toalety przy Krupówkach? Turyści płacą i płaczą, cena z kosmosu

ile za skorzytanie z toalety

Ile za skorzystanie z toalety przy Krupówkach? Turyści płacą i płaczą. Odwiedzający zimową stolicę Tatr narzekają, że mają do czynienia z cenami z kosmosu. Najgorszej nadchodzi jednak, gdy z toalety chce skorzystać cała rodzina – wtedy trzeba zostawić tam prawdziwą fortunę. Problemem Zakopanego jest fakt, że toalet w centrum nie jest zbyt wiele. Wobec tego ceny dyktowane są w taki a nie inny sposób. Jaka cena obowiązuje zatem za załatwienie potrzeby fizjologicznej w nowym WC na najsłynniejszej ulicy Zakopanego?

Ile za skorzystanie z toalety przy Krupówkach? Turyści płacą i płaczą, cena dosłownie z kosmosu

Zakopane to niezwykle popularny kierunek turystyczny. Odwiedzający nadciągają do zimowej stolicy Tatr niemal przez cały czas, niezależnie od pory roku. Portal o2.pl porusza jednak pewien problem, z którym już od jakiegoś czasu zmagają się goście tej jakże malowniczej miejscowości. Chodzi o dostępność publicznych toalet w centrum miasta. Strona zauważa, że od dawna narzeka się tam na małą ilość WC. Jakiś czas temu na Krupówkach powstała jednak nowa toaleta. Kłopotliwa okazała się jednak jej cena. Z uwagi na to, że takich miejsc jest mało – zarządcy nie oszczędzają turystów i dyktują tam bardzo wysokie ceny.

Sprawą zajął się też serwis 24tp.pl. To właśnie tam – jak czytamy w o2.pl – zaprezentowano nową toaletę. Jak się jednak okazuje, za skorzystanie z niej trzeba zapłacić 10 złotych od osoby. I choć przy pilnej potrzebie taka kwota może nie odstraszy wszystkich, to problem robi się w momencie, gdy z WC skorzystać chce cała rodzina. Rodzice z dwójką dzieci zostawią tam bowiem już nawet 40 złotych. Nie wszystkim się to podoba.

ZOBACZ TAKŻE: Ukrainiec był w rosyjskiej niewoli. Opowiedział jak traktują jeńców – „koszmar”

Turyści skarżą się na wysokie opłaty za korzystanie z toalet w Zakopanem: „Gdy spojrzałem na cenę po prostu mnie zatkało”

W sieci nie brakuje wielu głosów niezadowolenia z uwagi na wysokie ceny toalet w Zakopanem. Wypowiedź jednego z turystów, której ten udzielił portalowi 24tp.pl, czytamy w o2.pl:

Byłem ostatnio w Góralskich Sukiennicach przy Krupówkach i zobaczyłem tam toaletę, jednak gdy spojrzałem na cenę po prostu mnie zatkało. Wiem, że Zakopane do najtańszych miejsc nie należy, a tu za wizytę w WC trzeba zapłacić 10 zł. To chyba przesada, szczególnie że w środku marmurów wcale nie ma.

Czy wy także uważacie, że 10 złotych za skorzystanie z toalety to zdecydowanie zbyt drogo?

źródło: o2.pl, 24tp.pl; foto: obcas.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.