Ile kosztuje żłobek we Wrocławiu? Ceny stale rosną!

Żłobek to świetny wybór dla rodziców, którzy chcą wrócić do pracy. Dziecko ma tam zapewnioną opiekę oraz dostosowane do wieku zajęcia. Należy jednak przyznać, że zainteresowanie placówkami jest coraz większe. Sprawdźmy zatem ile kosztuje żłobek we Wrocławiu!

Rekrutacja: żłobek Wrocław

Nabór do Wrocławskich żłobków ruszył i trwa w dalszym ciągu! Rodzice mają czas na składanie dokumentacji do 5 czerwca bieżącego roku. Trzeba przyznać, że zainteresowanie tym rodzajem placówek stale wzrasta, a miejsc często brakuje. W górę poszły też ceny, przynajmniej w żłobkach państwowych, które jak do tej pory uchodzą za najtańsze. Dlaczego?

Powstają nowe żłobki

W tej chwili na terenie Wrocławia jest już prawie 7 tysięcy miejsc w żłobkach. Niestety liczba ta jest ciągle zbyt mała, a mieszkańców stale przybywa. W tej chwili brakuje placówek na Muchoborze Wielkim, Stabłowicach, Jagodnie i Sołtysowicach. W dwóch ostatnich dzielnicach w trakcie budowy są już dwa nowe żłobki, które zapewnią miejsca najmłodszym mieszkańcom miasta. Mają zostać ukończone w najbliższych latach. Jak tłumaczą urzędnicy, ceny opieki wzrosły na rzecz budowy nowych placówek. Miasto potrzebuje blisko 20 milionów złotych, co jest dużym wydatkiem.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Ile-kosztuje-żłobek-we-WrocławiuCeny-stale-rosną-1-1024x677.png

Wrocław: żłobek prywatny czy państwowy?

Decydując się na zapisanie dziecka do żłobka możemy wybierać pomiędzy placówką prywatną lub państwową. Jak wiadomo, w żłobkach państwowych nie ma zbyt wielu miejsc, zatem dla większości dzieci niestety nie uda się ich zapewnić. Nawet praca obojga rodziców na pełen etat nie zawsze daje gwarancję przyjęcia dziecka. Z pomocą przychodzi żłobek prywatny, gdzie również możemy liczyć na opiekę dla dziecka. Niestety sam pobyt jest znacznie droższy.

Ile kosztuje żłobek we Wrocławiu?

Ceny opieki w żłobku publicznym wzrosły o około 100 zł miesięcznie. Co prawda, przez cały czas będziemy mogli liczyć na dofinansowanie ze strony miasta, jednak większą część będzie musiał pokryć sam rodzic. W przypadku pozostawienia dziecka w placówce na 8 godzin od września trzeba będzie zapłacić 336 zł. Do tej pory rodzic taki pokrywał opłatę w wysokości 243 zł. Wybierając pakiet obejmujący opiekę przez 10 godzin od września zapłacimy 420 zł, zamiast 304 zł.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Ile-kosztuje-żłobek-we-Wrocławiu-Ceny-stale-rosną.jpg

Żłobki prywatne są znacznie droższe, jednak również możemy liczyć na dofinansowanie od gminy. Koszt miesięcznego utrzymania jednego dziecka waha się w granicach 500-1200 zł.

Źródło zdjęcia: gazetawrocławska