Te auta kupujemy najchętniej! Sprawdź, czy wpisujesz się w trend

Zastanawialiście się kiedyś które auta kupujemy najchętniej? Zapewne kojarzycie marki, które na drodze spotyka się najczęściej. Czy pokrywa się to jednak z konkretnymi wyliczeniami? Dlaczego pewne samochody kupujemy częściej, a inne rzadziej? Sprawdź czy ty lub twoi znajomi wpisujecie się w trendy motoryzacji!

Te auta kupujemy najchętniej

Jakie auto jest najpopularniejsze? Zdecydowanie wiele osób stawiałoby na marki typu Opel czy choćby Volkswagen. Należy też przyznać, że w istocie właśnie te pojazdy zdaje się widzieć na polskich drogach najczęściej. Często nie mamy jednak wyobrażenia na temat tego, co dzieje się poza granicami naszego kraju. Niemieckie pojazdy rzeczywiście są u nas bardzo popularne, ale wyliczenia serwisu focus2move mówią zupełnie co innego. Wyniki mogą zaskoczyć wiele osób. 

Toyota Corolla wiedzie prym

Wspominany wcześniej serwis focus2move podaje, że od początku roku do początku kwietnia sprzedano blisko 300 tysięcy egzemplarzy Corolli (dokładnie przytacza się liczbę 282 tysięcy). Dlaczego akurat Corolla? Trzeba przyznać że japońskie pojazdy, a zwłaszcza Toyota, słyną z niezawodności. Marka ta od lat pracuje na swoje postrzeganie a wyniki sprzedażowe które osiąga, są tego najlepszym potwierdzeniem. Co ciekawe, to nie ostatni azjatycki przedstawiciel w tym rankingu!

Amerykańskie muskuły są lubiane

Ten nieco tajemniczy i symboliczny śródtytuł niesie za sobą bardzo interesującą pozycję. O jaki pojazd chodzi? Oczywiście o Forda serii F. Zapewne wielu mieszkańców naszego kontynentu może być zdziwionych takim rezultatem. Fakty są jednak takie, że tego typu samochody są bardzo pożądane właśnie choćby w Stanach Zjednoczonych i właśnie z tym krajem kojarzone są wszelkiego rodzaju pickupy. W pierwszym kwartale sprzedano 252 tysiące Fordów F. Ta liczba robi wrażenie.

Kolejny Japończyk

Jak już wcześniej wspominaliśmy – Toyota w czubie rankingu ma brata z Azji. Jest nim oczywiście Honda Civic, a więc najpopularniejszy model od danego producenta. Honda Civic budzi skrajne emocje, bardzo często zaskakując nowymi designami. Mimo to zyskała zaufanie kierowców, co odzwierciedlają statystyki. Do końca marca tego roku sprzedano już 203 tysiące egzemplarzy. A co dalej? Kolejne miejsca zajęły… a jakże – japońskie auta! Tuż za podium uplasowała się Honda CR-V, a za nią znajduje się Toyota RAV4. Osiągnęły niemal identyczne wyniki sprzedażowe. Kolejne 3 miejsca to nareszcie Volkswagen – kolejno Golf, Tiguan oraz Polo. Ostatnie dwa miejsca to… Toyota Camry oraz dostępny w Chinach VW Lavida.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.