Ile kosztuje leczenie jednego pacjenta w szpitalu Narodowym? Aż trudno w to uwierzyć!

Ile kosztuje leczenie

Pandemia koronawirusa pochłonęła tysiące ofiar. Ciągły wzrost liczby chorych i przepełnione szpitale sprawiły, że postanowiono zbudować szpital polowy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ile kosztuje leczenie jednego pacjenta w placówce? Takiej kwoty z pewnością się nie spodziewacie. Poznajcie szczegóły.

Pandemia koronawirusa i tysiące chorych sprawiło, że szpitale były przepełnione. Ilość osób potrzebujących stale rosła, a rozwiązaniem na tą trudną sytuację miał być tymczasowy szpital polowy zorganizowany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początkowo pomysł ten spotkał się z ogromną aprobatą i wydał się świetnym rozwiązaniem. W pierwszej fazie budowy informowano, że placówka pomieści 300 pacjentów, a w kolejnych nawet 1200.

ZOBACZ TAKŻE: TAK WYGLĄDA SZPITAL NA STADIONIE NARODOWYM [WIDEO]

Ile kosztuje leczenie jednego pacjenta w szpitalu na Narodowym?

Szpital otworzono dokładnie 29 października 2020 roku. Od tego czasu do 9 lutego 2021 roku szpital przyjął… 530 pacjentów. Jak informuje gazetaplus, koszty wynikające z funkcjonowania placówki w listopadzie i grudniu oraz koszty związane z przyjmowaniem chorych to aż 46,6 mln złotych! Samo przystosowanie stadionu, aby pełnił funkcję szpitala kosztowało ponad 29 mln złotych, natomiast leczenie chorych, którzy pojawili się tam w listopadzie i grudniu to koszt ponad 17,5 mln zł. W tym czasie przyjęto 350 osób. Prosta matematyka pokazuje, że koszt leczenia jednego pacjenta to… 50 tys. zł.

Warto dodać, że to nie jedyne kontrowersje związane z funkcjonowaniem szpitala. Od kilku miesięcy w mediach głośno jest na temat zakwalifikowania się do placówki.

źródło: gazetaplus.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.