Horrory na Halloween 2020 – TOP 10 strasznych filmów!

numer 32

Horrory na Halloween 2020 – co obejrzeć w nadchodzącą, najstraszniejszą noc w roku? Nie wiesz, co puścić swojej drugiej połówce? Szukasz dobrego kina grozy na halloweenową domówkę? A może wybierasz się do kina na noc horrorów? Ten ranking jest dla ciebie! Znajdą się tutaj pozycje, które z pewnością warto zobaczyć. Nie wszystkie z nich to wybory oczywiste. Ranking zawiera także kilka nowości, w tym głośno zapowiadany hiszpański dreszczowiec „Malasaña 32″ – czyli, przekładając na wersję polską – „Numer 32”.

Horrory na Halloween 2020 – TOP 10 strasznych filmów!

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Ale czymże byłoby to zaciągnięte z zachodu święto, gdyby nie dobre filmy grozy, urozmaicające wieczór i nadające mu wyjątkowego, mrocznego klimatu? W związku z tym zdecydowaliśmy się na krótki ranking horrorów, które warto zobaczyć w Halloween 2020. Uwaga – te filmy na pewno się przestraszą!

1. Numer 32 (Malasaña 32)

Numer 32 to głośny hiszpański horror, który w polskich kinach ukaże się tuż przed Halloween – mianowicie 30 października tego roku.

Ponura wizja przeprowadzki, gęsta atmosfera, którą nożem można kroić na kawałki, a także niepowtarzalny, trzymający w napięciu klimat hiszpańskiego kina grozy. To wszystko widzowie znajdą w „Numerze 32”. Jak zapewnia producent, to kino przeznaczone tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Przy okazji to nie lada gratka dla fanów motywu nawiedzonego domu. Co więcej, za fabułą Numeru 32 kryje się prawdziwa historia dotycząca właśnie pewnego, konkretnego nawiedzonego domu w Hiszpanii.

„Numer 32” gdzie oglądać. „Numer 32” cda cały film

Gdzie obejrzeć film „Numer 32”? Jak dobrze wiadomo, kina w naszym kraju już niebawem zostaną zamknięte. Pomocą rękę do widzów wyciąga jednak portal cda.pl. Jak się okazuje, wielka premiera filmu „Numer 32” w portalu cda.pl odbędzie się już w nadchodzący piątek! Tym samym oznacza to, że głośny kinowy hit będzie można zobaczyć w sieci już lada moment.

2. Impostor

Impostor to kolejna mocna pozycja w prezentowanym rankingu. Akcję filmu do przodu popycha sama, dość wartka i idealnie skrojona pod film grozy fabuła. Bohaterką produkcji jest Sarah oraz jej mały syn. Po przeprowadzce na wieś, chłopiec znika w niewyjaśnionych okolicznościach. W końcu jednak się odnajduje, ale nie jest tym samym dzieckiem, które kobieta znała wcześniej. Sarah zaczyna podejrzewać, że mogło stać się coś strasznego…

Film nagrywano w Belgii, Irlandii i Finlandii, zatem można liczyć na to, że znajdą się tam naprawdę efektowne i zapierające dech w piersiach ujęcia.

3. Baba Jaga

Baba Jaga to postać, którą niemal każdy kojarzy z dzieciństwa. Dla wielu jest ona także uosobieniem pierwszych lęków. Teraz może powrócić na ekranie – właśnie w filmie pod tym samym tytułem.

Bohaterką historii jest opuszczona przez rodzinę przed laty nastolatka. Jednakże, matka odnajduje ją po latach i zabiera w rodzinne strony. Właśnie tam znajduje się ponury dom, o którym krążą przerażające legendy. Według jednej z nich, posiadłość zamieszkuje bezwzględny demon. Przez swoją nierozwagę, młoda Chloe budzi go do życia…

4. Polaroid

Znakomita pozycja na straszną domówkę – gdyż w zasadzie, właśnie domówka jest punktem zwrotnym tego filmu.

Bohaterka filmu, nastoletnia Bird kupuje w antykwariacie aparat Polaroid. Zabiera go ze sobą na przyjęcie w gronie znajomych. Nie ma jednak pojęcia, że w urządzeniu drzemie tajemnica, przerażająca siła. Każdy, kto zostanie uwieczniony na fotografii, niebawem zginie w tragicznych i niewyjaśnionych okolicznościach… Czy klątwę da się w jakiś sposób powstrzymać?

5. Dom Strachów

Kolejna pozycja idealna dla grupy znajomych, którzy Halloween spędzają w większym gronie. A może by tak pojechać do domu strachów? Po obejrzeniu tego filmu, z pewnością odejdzie wam na to ochota!

Grupa nastolatków wybiera się do rozrywkowego domu strachu, aby przeżyć niezapomnianą przygodę. W istocie jednak z pewnością nie liczą na to, co rzeczywiście tam zastaną. Z pozoru niewinna zabawa błyskawicznie przeobraża się w najgorszy koszmar.

6. Laleczka

Laleczka to nic innego jak popularny Chucky, ale osadzony we współczesnym universum. Na te potrzeby, fabuła jest nieco inna – łatwo zatem przypuszczać, że historia „opętania” zabawki, też musiała zostać odpowiednio zmieniona.

Co ciekawe, Laleczkę świetnie odebrano – mimo, że tego typu odświeżone powroty do klasyki, mają zwykle trudne zadanie, aby przekonać do siebie widzów.

7. Annabelle wraca do domu

Demonologowie Ed i Lorraine Warren powracają w wielkim hicie. Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju z niezwykłymi przedmiotami w swoim domu. Mimo zabezpieczeń, pewnej nocy Annabelle budzi zamknięte w pokoju złowieszcze duchy, które na swój nowy cel obierają dziesięcioletnią córkę Warrenów Judy i jej przyjaciół.

To seria, której fanom kina grozy po prostu nie trzeba przedstawiać. Jeśli jednak ktoś jeszcze nie widział tego filmu – po prostu musi to nadrobić.

8. Escape Room

Escape Room to film, który swoją konstrukcją przypomina klasykę kina grozy – a więc popularną serię „Piła”. Jak sama nazwa wskazuje, akcja toczy się w Escape Roomie. To w ostatnim czasie popularne miejsce rozrywki wśród młodzieży i nie tylko. Ale czy śmiałkowie wiedzą, na co się piszą? I czy mają świadomość, że ta pułapka nie jest w żaden sposób wyreżyserowana, a gra tak naprawdę toczy się o śmierć i życie?

9. Topielisko: Klątwa La Llorony

Horrory na Halloween 2020? Tej pozycji nie mogło tutaj zabraknąć. Topielisko to znakomity film, który zebrał bardzo dobre recenzje od widzów, którzy oglądali go w kinie.

La Llorona życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu. Jej klątwa przeraża i jest „żywa” po dzień dzisiejszy. Na własnej skórze przekonają się o tym bohaterowie…

10. To: Rozdział 2

Tego filmu nie mogło zabraknąć. Odświeżona wersja „To” przyjęła się znakomicie i tak samo było z jej kontynuacją.

Po latach od tragedii, którą bohaterowie przeżyli w dzieciństwie, koszmar powraca. Klaun nadal nie daje za wygraną, ale teraz mierzyć będzie musiał się z dorosłymi już ofiarami z przeszłości.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.