Protest rolników – rozrzucili obornik na drodze krajowej [WIDEO]

protest rolników

Protest rolników – rozrzucili obornik na drodze krajowej! Wczoraj cała Polska mówiła o dwóch sprawach: pierwsza z nich to rzecz jasna rekordowe liczby dotyczące epidemii koronawirusa, natomiast druga to protesty rolników w całym kraju. Maszyny rolnicze skutecznie blokowały drogi krajowe, co z jednej strony zwróciło uwagę społeczeństwa na problem, natomiast z drugiej – było niezwykle irytujące dla postronnych osób. Jednakże, w niektórych miejscach rolnicy posuwali się zbyt daleko. Jak się okazuje, na drogach krajowych rozrzucali obornik i wylewali gnojowicę. Nie wszystkim ta forma protestu się spodobała. AgroUnia w swoich mediach społecznościowych umieściła zaskakujące nagranie. Prezentujemy je poniżej.

Protest rolników – rozrzucili obornik na drodze krajowej! Społeczeństwo wściekłe

Ogromnym echem odbiły się wczorajsze protesty rolników w naszym kraju. Przedstawiciele rolnictwa wyjechali wczoraj na drogi krajowe i skutecznie je zablokowali wolną jazdą. Wszystko w ramach wyrażenia niezadowolenia uchwaloną niedawno ustawą o tak zwanej „piątce dla zwierząt”. Według samych zainteresowanych, może to zaburzyć ich działalność i przynieść opłakane skutki. Rolnicy domagają się, aby politycy zmienili swoją decyzję.

Jednakże, protesty w niektórych miejscach posunęły się zdecydowanie za daleko. Rolnicy poza blokowaniem dróg, posunęli się do takich zachowań, jak choćby rozrzucanie oborniku oraz wylewanie gnojowicy na drogach krajowych. Kilka razy interweniować musiała policja, a w sieci pojawił się znamienny film opublikowany przez Agrounię.

ZOBACZ TAKŻE: KAPITALNY MECZ BIAŁO-CZERWONYCH! REPREZENTACJA POLSKI ROZBIŁA W TOWARZYSKIEJ POTYCZCE FINLANDIĘ. TRZY GOLE GROSICKIEGO W PIERWSZEJ POŁOWIE, PRZEBUDZENIE NASZYCH NAPASTNIKÓW

Obornik rozrzucony na drodze krajowej. Społeczeństwo: „wiedzieli na kogo głosują”. Zobacz nagranie!

Jak wcześniej wspomniano, protesty najbardziej uderzyły w postronne osoby, które miały problemy między innymi z dojechaniem do pracy. Ludziom nie podobało się także to, że rolnicy wyrzucali na drogę obornik oraz wylewali na drogi krajowe gnojówkę. Według komentujących, „rolnicy tak naprawdę sami wiedzieli, na kogo głosują”. Ponadto można znaleźć głosy, mówiące, że protesty powinny odbywać się pod sejmem, a nie w miejscach, gdzie cierpią na tym niewinni obywatele.

Poniżej prezentujemy nagranie, które na swoim profilu w mediach społecznościowych umieściła strona Agrounii. Pochodzi ono z protestów w okolicach Środy Wielkopolskiej (DK 11):

W sieci pojawił się jeszcze konkrety urywek z powyższej sytuacji:

źródło: Facebook – AgroUnia

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.