Horror w Oklahomie! Wisieli ponad 200 metrów nad ziemią. Wideo

oklahoma dramat

Do niezwykle dramatycznych wydarzeń doszło w Oklahoma City w Stanach Zjednoczonych. Platforma, za pomocą której czyszczono okna ogromnego wieżowca, nagle wymknęła się spod kontroli. W piekielnej pułapce uwięzione były dwie osoby. Horror w Oklahomie – po obejrzeniu zapierającego dech w piersiach wideo, jedynie te słowa cisną się na usta.

50 pięter strachu

Dramat rozegrał się podczas codziennych obowiązków pracowników firmy, która na co dzień zajmuje się myciem okien ogromnych biurowców. Nic jednak nie wskazywało na to, że za moment może dojść do tragedii. Mycie okien wieżowców, zwłaszcza na tak ogromnych wysokościach, powinno odbywać się przy sprzyjającej aurze. Tego dnia warunki pogodowe pozwalały na podjęcie prac wysokościowych – do czasu.

Jak podają miejscowe źródła, jedną z przyczyn stracenia kontroli nad wysięgnikiem, był wiatr, który nagle mocno nabrał na sile. Kosz w którym przebywało już dwóch pracowników, zaczął się gwałtownie kołysać. Sytuacja była na tyle poważna, że siła z jaką platforma uderzała w budynek, powodowała rozbijanie okien. Dodatkowo, wszystko miało miejsce około 250 metrów nad ziemią, gdyż sam budynek Devon Tower liczy ponad 50 pięter.

mycie okien oklahoma

Błyskawiczna reakcja służb

Miejscowe służby ratunkowe podjęły natychmiastowe działania. Polegały one między innymi na zabezpieczeniu terenu, wokół którego rozgrywały się mrożące krew w żyłach obrazki. Zamknięto pobliską drogę i ograniczono dostęp do budynku. Wszystko przez to, że rozkołysana platforma w dalszym ciągu uderzała w wieżowiec, co skutkowało spadaniem z dużej wysokości niebezpiecznych dla życia i zdrowia elementów konstrukcyjnych i szkła.

Po niespełna godzinie wysięgnik z koszem gdzie przebywało dwóch pracowników, udało się ustabilizować. Najważniejszą informacją jest, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sytuacja groziła bowiem nawet utratą życia – upadek z tak ogromnej wysokości na pewno okazałby się tragiczny w skutkach. Skończyło się na strachu, a mających myć okna opatrzono na miejscu.

Szokujące wideo – horror w Oklahomie

Film pokazujący bardzo niebezpieczną sytuację, na swoim Twitterze umieścili miejscowi strażacy. Warto go zobaczyć – sytuacja z Oklahomy mianowicie wygląda niczym kadr z filmu sensacyjnego. Aż trudno uwierzyć, że nikomu nic się nie stało.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.