Hakerska grupa Anonymous wypowiedziała cyberwojnę Rosji – nie działa wiele rosyjskich stron internetowych!

Anonymous

Hakerska grupa Anonymous wyraziła swój sprzeciw Rosji i wypowiedziała cyberwojnę. W związku z atakiem na Ukrainę postanowili przeszkodzić rosyjskim działaniom, tym samym wykazując wsparcie Ukraińcom. Zaatakowali rosyjskie serwisy oraz rosyjskich dostawców usług internetowych. 

Anonymous sprzeciwiają się wojnie

Wojna mająca miejsce na Ukrainie rozgrywa się na wielu płaszczyznach. Oprócz walk militarnych, aktywnie działają również tzw. internetowi trolle, którzy szerzą strach i dezinformacje. Media wielokrotnie informowały również o licznych atakach hakerskich ze stron Rosji.

Swoje stanowisko w sprawie wygłosiła grupa Anonymous wyrażająca sprzeciw w ograniczaniu wolności obywatelskich. Za pośrednictwem Twittera poinformowali, że sprzeciwiają się atakowi Rosji na Ukrainę, wypowiadając tym samym wojnę cybernetyczną.

ZOBACZ TAKŻE: BOHATERSKA OBRONA WYSPY WĘŻY – TEN DIALOG PRZEJDZIE DO HISTORII [WIDEO]

Warto podkreślić, że grupa hakerów poinformowała, iż nie wypowiada wojny obywatelom Rosji, a dyktaturze.

Ich zapowiedzi wkrótce stały się prawdą, bowiem hakerzy zajęli się propagandowym serwisem RT.com, finansowanym przez rząd rosyjski. RT niedługo po zapowiedzi przestało działać.

 

Ponadto zaatakowano inne prorosyjskie strony, a także uziemiono rosyjskich dostawców usług internetowych, m.in. Com2Com, PTT-Teleport Moscow, RELCOM i SOVAM Teleport.

 

„Anonymous jest obecnie zaangażowany w operacje przeciwko Federacji Rosyjskiej. Nasze operacje są wymierzone w rosyjski rząd. Jest nieuniknione, że sektor prywatny również zostanie najprawdopodobniej dotknięty” – czytamy na Twitterze Anonymous.

Anonimowi przyznali się do ataku na następujące strony:

  • sovam.com
  • com2com.ru
  • ptt.ru
  • mil.ru
  • goverement.ru
  • kremlin.ru
  • rt.com

Na ten moment RT i Kremlin zostały już przywrócone.

 

źródło: geekweek.interia.pl, dobreprogramy.pl, twitter.com, zdjęcie – pixabay.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.