Bohaterska postawa Ukraińców na Wyspie Węży. Ten dialog przejdzie do historii [WIDEO]

bohaterska postawa ukraińców

Bohaterska postawa Ukraińców na Wyspie Węży. Sieć obiegł zapis audio dialogu, który miał miejsce pomiędzy rosyjskim okrętem wojennym a załogą ukraińskiego wojska przebywającą na wyspie. Według oficjalnych doniesień, na wyspie znajdowało się jedynie trzynastu żołnierzy. Zostali oni wezwani do poddania się pod groźbą ostrzału. Ukraińcy jednak się nie poddali i niestety zginęli. Materiały, które już teraz przechodzą do historii, można zobaczyć poniżej.

Bohaterska postawa Ukraińców na Wyspie Węży. Ten dialog przejdzie do historii [WIDEO]

Niewiarygodne obrazki z ukraińskiej Wyspy Węży na Morzu Czarnym obiegły sieć. Jak donoszą media, wczoraj wieczorem do wyspy zbliżyły się dwa rosyjskie okręty wojenne. RMF24.pl podaje, że malutką wyspę broniło jedynie 13-stu Ukraińców. Otrzymali oni ultimatum ze strony Rosjan – mogą się poddać i zawiesić broń, dzięki czemu przeżyją. Jeśli jednak się nie poddadzą, okręty otworzą ogień. Żołnierze z Ukrainy nie dali za wygraną i niestety za wszystko zapłacili najwyższą cenę. Dialog, jaki zaistniał pomiędzy ukraińską i rosyjską jednostką, już teraz przechodzi do historii:

– „Z tej strony rosyjski okręt wojenny. Proponuję złożenie broni i poddanie się, aby uniknąć rozlewu krwi i niepotrzebnych ofiar. W przeciwnym razie zostaniecie zbombardowani”.
– „Rosyjski okręcie wojenny, pie*dol się”.

Poniżej można zobaczyć materiały z Wyspy Węży oraz rzeczoną rozmowę:

ZOBACZ TAKŻE: SZALEŃSTWO NA STACJACH BENZYNOWYCH W POLSCE! CZY PALIWA MOŻE ZABRAKNĄĆ? GŁOS ZABRAŁ PREZES ZARZĄDU PKN ORLEN, DANIEL OBAJTEK

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski o poległych na wyspie. Poruszające słowa

Głos na temat zajścia na Wyspie Węży zabrał prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Zapowiedział już teraz, że polegli na wyspie zostaną pośmiertnie odznaczeni:

Na naszej Żmijowej Wyspie polegli bohatersko wszyscy nasi chłopcy. Nie poddali się. Wszyscy pośmiertnie otrzymają tytuł Bohaterów Ukrainy.

Zapis omawianego dialogu można zobaczyć jeszcze na poniższym nagraniu:

źródło: RMF24.pl, wiadomosci.gazeta.pl, Twitter, zdjęcie: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.