Greenpeace nie odpuszcza! Aktywiści na żurawiach w Gdańsku

zarzuty dla aktywistów

Greenpeace nie odpuszcza! Jeszcze nie ucichły echa poprzedniej akcji aktywistów, a po raz kolejny dają oni o sobie znać w Gdańsku. Tym razem weszli na żurawie które rozładowują węgiel. Tym samym blokują ich pracę. Na miejscu jest policja, mundurowi ustalają z władzami portu jak zażegnać kryzysową sytuację.

Greenpeace nie odpuszcza! Teraz aktywiści wspięli się na żurawie

Wszystko zaczęło się od blokady statku, który przewoził węgiel z Mozambiku do Polski. Został on zablokowany przez aktywistów, którzy powstrzymywali jego rozładowanie w porcie. Jednakże do akcji wkroczyła policja, która sprawnie uporała się z aktywistami. Wtedy to zatrzymano 18 osób. Członkowie organizujący akcję w Gdańsku chcieli zwrócić uwagę na ochronę środowiska. Kolejny rozdział walki o środowisko piszą osoby, które dziś, także w Gdańsku, wspięły się na żurawie mające rozładować węgiel. Tym razem w protest zaangażowano 29 osób, które pochodzą z Finlandii, Słowacji, Polski, Austrii, Niemiec, Danii i Holandii.

Służby nie podejmują siłowego działania, które mogłoby się źle skończyć

Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że wszystko rozgrywa się na wysokości. W związku z tym służby nie działają gwałtownie. Mianowicie, wspólnie z władzami portu trwają rozmowy o tym, jak wszystko doprowadzić do należytego porządku.

Aktywiście pod maszyny podpłynęli pontonem, a na żurawiach rozwiesili ogromną flagę na której pojawił się slogan „Polska bez węgla”. Rzecznika prasowa Greenpeace Polska dla polsatnews.pl mówiła:

Rano ekolodzy wspięli się na dźwigi przeładunkowe w terminalu węglowym portu w Gdańsku i zatrzymali ich pracę. 

ZOBACZ TAKŻE: MAKABRA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM. STRZELIŁ W GŁOWĘ PRACOWNICY PRALNI

źródło zdjęcia: twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.