Gołoledź w połowie Polski! IMGW ostrzega, zima atakuje

gołoledź w połowie polski

Gołoledź w połowie Polski! IMGW ostrzega, że aż w ośmiu województwach istnieje realne zagrożenie wystąpienia trudnych warunków na drogach. Temperatura, zwłaszcza po zmroku, w całej Polsce jest coraz to niższa. Czyżby w końcu nadchodziła zapowiadana od dawna zima?

Gołoledź w połowie Polski! IMGW ostrzega kierowców, może wystąpić oblodzenie

Zima, choć jeszcze w miarę dyskretnie, zaczyna dawać się we znaki. Dzień jest już niezwykle krótki, a temperatury coraz niższe. Odczuć można to zwłaszcza nocami. Śnieg jednak jak dotąd nie paraliżuje ruchu drogowego. Co innego w przypadku gołoledzi, która – jak zapowiada Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej – może pojawić się najbliższej nocy w aż połowie kraju. Ostrzeżenie wydano dla ośmiu województw. W ich skład wchodzą: wielkopolskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, podlaskie, a także wschodnich powiatów wielkopolskiego i północnych lubelskiego.

ZOBACZ TAKŻE: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA CHCE SPOTKAĆ SIĘ Z POLSKIM BOHATEREM Z LONDYNU, KTÓRY WALCZYŁ Z ZAMACHOWCEM! WŁADZIE WIELKIEJ BRYTANII SĄ JEDNAK TEMU WYRAŹNIE PRZECIWNE

Kierowcy muszą być czujni, zagrożenie obowiązuje do środowego poranka

IMGW wydało alerty pierwszego stopnia i obowiązywać będą one do środowego poranka. Szczególnie ostrożni powinni być kierowcy, którzy podróżują nocami oraz wczesnym porankiem.

Gołoledź to nic innego jak gładki, przeźroczysty, lodowy osad. Powstaje przeważnie wtedy, gdy mgła lub deszcz opadają na powierzchnie w asyście temperatury poniżej zera.

źródło zdjęcia: miastons.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.