Godziny ciszy w sklepach Auchan – przyjazne dla ludzi z autyzmem

W sklepach sieci Auchan nastąpiły zmiany, o których zdecydowanie warto mówić. Wprowadzono godziny ciszy, czyli specjalnie wyznaczony czas przyjazny dla osób z autyzmem. Wprowadzone zasady mają ułatwić zakupy i sprawić, aby klienci czuli się bardziej swobodnie. Zobaczcie na czym to polega. 

Autyzm jak się objawia?

Autyzm należy do całościowych zaburzeń rozwoju. Głównie problemy pojawiają się w komunikacji uczuć jak i w sferze budowania relacji z innymi rówieśnikami czy członkami rodziny. Dodatkowo alienacja oraz nadwrażliwość na bodźce świetlne czy dźwięki. Dlatego w sklepach Auchan wprowadzono godziny ciszy, specjalnie dla osób z autyzmem.

Godziny ciszy w sklepach

Zastanawiacie się po co wprowadzono takie zasady w sklepach Auchan? Jak już wspomnieliśmy powyżej, osoby z autyzmem są bardzo wrażliwe na bodźce. Dlatego głośna muzyka czy intensywne światło może je rozdrażnić czy po prostu być uciążliwe. Zrobienie zakupów może w tym momencie być niemożliwe.

W kwietniu 2019 roku, sklep w Częstochowie jako pierwszy wprowadził godziny ciszy. W tym czasie nie gra w placówkach muzyka, światło nie jest tak intensywnie a komunikaty głosowe o promocjach – wyłączone. Dodatkowo pojawiła się specjalna kasa. Z Auchan w Częstochowie, wzięły przykład inne sklepy, które również wprowadziły te zasady w życie.

Ciepłe przyjęcie

Okazuje się, że cała akcja została tak dobrze przyjęta, że jeszcze w innych miastach też można to spotkać. Co ciekawe, inne marki też myślą o rozpoczęciu godzin ciszy (Lidl, Carrefour czy Kaufland). Klienci są zachwyceni i wspierają tę inicjatywę. Nas dodatkowo cieszy fakt, iż zwiększa się świadomość ludzi. Okazują przede wszystkim więcej wsparcia. Dlatego do końca sierpnia, Auchan potwierdziło, że te godziny będą obowiązywać we wszystkich sklepach.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.