Gdzie jechać na sylwestra – 8 miejsc, gdzie warto go spędzić

Szukasz pomysłu na sylwestra? Masz paczkę znajomych, ale nie wiecie dokąd się wybrać? A może wyjazd za granicę? Proponujemy 8 miejsc, które będą niezapomnianym przeżyciem. Przeczytaj gdzie jechać na sylwestra.

 

Gdzie jechać na sylwestra we dwoje?

Zakopane

Zakopane

Po pierwsze, jeśli marzy Ci się sylwester w Polsce, może warto wybrać się do Zakopanego i zabawić się w „sylwestrowej stolicy kraju”. Ośrodki narciarskie oferują w tym czasie świetnie przygotowane naśnieżane trasy i komfort jazdy. Niemniej jednak nawet jeśli nie jesteś fanem sportów zimowych, zabierz swoją drugą połówkę i spędźcie w Zakopanem sylwester we dwoje. Czy może być coś lepszego niż zimowa aura, kuligi i grzane wino popijane przy góralskiej muzyce?

Gdzie na sylwestra za granicę?

Jeżeli szukasz bardziej egzotycznych i oryginalnych miejsc, za granicami naszego kraju pomyśl o kilku kierunkach. Jednym z nich może być Hiszpańska Barcelona. Z pewnością nie będziesz się tam nudził za sprawą licznych klubów, barów, a także zabytków i perełek architektonicznych.

Barcelona

Kolejną propozycją może być Portugalia. Obecnie przewoźnicy oferują tanie bilety lotnicze np. do Lizbony więc warto skorzystać. Wybierz się tam do Time Out Market i rozpieść swoje podniebienie. Z kolei na brzegu Tagu czeka na Ciebie szalona zabawa i pokaz fajerwerków.

Lizbona

Czwartym miejscem,  do którego możesz się udać jest Wiedeń w Austrii. To opcja na sylwestra w romantycznym wydaniu za granicą. Możesz wziąć udział w noworocznym koncercie Wiedeńskich Filharmoników lub ulicznej zabawie w centrum. Oprócz tego możesz też spędzić sylwestra w klubie lub na statku pływającym po Dunaju.

Wiedeń

Wiedeń

Sylwester 2019/2020 – gdzie jechać na sylwestra?

Kolejnymi propozycjami na spędzenie sylwestra za granicą są takie Europejskie miejsca jak:

 1. Holandia – Amsterdam, miasto kanałów oferuje choćby takie atrakcje jak niezapomniane pokazy fajerwerków, które możesz podziwiać z mostu Magere Brug

  Amsterdam

 2. Ukraina – Lwów jest bardzo blisko naszej wschodniej granicy, a dodatkowo na miejscu odnajdziesz bardzo niskie ceny; to także okazja do wydłużenia obcowania w atmosferze bożonarodzeniowych jarmarków, ponieważ prawosławne Boże Narodzenie przypada dopiero na styczeń

  Lwów

 3. Szkocja – Edynburg proponuje w sylwestra koncerty i uliczne festiwale, ceildih tańczony pod zamkiem i inne atrakcje klubów i pubów

  Edynburg

  Edynburg

 4. Niemcy – Berlin nazywany bywa imprezową stolicą Europy – pełno tu berlińskich barów i klubów.

  Berlin

Podsumowując, nieważne jakie miejsce wybierzesz – w Polsce czy zagranicą – pamiętaj żeby nie czekać z kupnem biletów i rezerwacją noclegów do ostatniej chwili, bo może się okazać, że niezapomniane wrażenia przejdą ci koło nosa.

Źródło zdjęć: kayak.pl, shutterstock.com, unsplash.com

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.