9-latek studiujący elektrotechnikę już niebawem rozpocznie studia doktoranckie

9-latek

9-latek studiuje elektrotechnikę w Eindhoven University of Technology i już niebawem obroni licencjat. Chłopiec obdarzony jest niezwykłym umysłem, który w bardzo szybki tempie przyjmuje dużą ilość informacji. Laurent Simons ma w planach rozpoczęcie studiów doktoranckich, a dodatkowo studiować medycynę.

Chłopiec skończy studia szybciej niż pozostali uczniowie

Kiedy Laurent był jeszcze młodszy, jego dziadkowie zauważyli, że bardzo szybko się uczy i jest wyjątkowo inteligentny. Jego nauczyciele już we wczesnych latach szkolnych zorientowali się, że Laurent jest obdarzony niesamowitym talentem. Warto dodać, że na ten moment chłopiec otrzymuje wiele propozycji zdobywania dalszej edukacji na wielu prestiżowych uczelniach. 9-latek aktualnie studiuje elektrotechnikę w Eindhoven University of Technology. Jest na dobrej drodze, aby już w grudniu tego roku obronić licencjat. Co więcej, chłopiec ukończy studia szybciej niż pozostali studenci, ponieważ uczy się zbyt szybko. Jak zdradził ojciec dziecka, mały geniusz planuje rozpocząć studia doktoranckie oraz medycynę.

ZOBACZ TAKŻE: WŁADZE IRANU WPROWADZAJĄ RACJONOWANIE BENZYNY

A co z dzieciństwem?

Po odkryciu talentu chłopca, postanowiono zbadać ten nietypowy dar. Laurent przeszedł serie testów i badań, aby ocenić zakres możliwości intelektualnych chłopca. Rodzice wspominają, jak usłyszeli od badaczy, że „chłonie wiedzę jak gąbka”. Lekarze jednak nie są w stanie stwierdzić, co wpłynęło na tak duże osiągnięcia dziecka. Mimo, że Laurent zajmuje się innymi rzeczami niż jego rówieśnicy, do rodzice dbają o to, aby nadal był dzieckiem. Nie nakłaniają syna do nauki i uważają, że „robi co chce”.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.