Filmy o wirusach i epidemiach CDA

Filmy o wirusach

Minął ponad rok, odkąd przyszło nam zmierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością. Nic więc dziwnego, że tematy pandemii i chorób są w ostatnim czasie wyjątkowo popularne. Kolejne obostrzenia sprawiają, że dużą część wolnego czasu spędzamy w domu. To idealny moment, żeby sięgnąć po naprawdę dobre produkcje. Filmy o wirusach i epidemiach są dostępne online na CDA. Zobacz nasze propozycje!

Alone (2020), CDA

Tytułowy „samotny” to młody mężczyzna Aidan. Na świecie wybucha pandemia. Aidan barykaduje się w swoim mieszkaniu, czeka i racjonuje żywność. Lęk potęgujązarażeni ludzie (Krzykacze), którzy próbują się do niego dostać. Generalnie świat wpada w chaos. Aidan całkowicie samotny walczy o swoje życie. Czy to skończy się dobrze? Klasyczny thriller/horror z świetną rolą Donalda Sutherlanda. Bardzo polecamy.

Filmy o wirusach

Jedna z dróg (2016), online na CDA

Dobre, „wirusowe” science-fiction obsypane wieloma nagrodami. W wyniku tajemniczej pandemii miasta zamieniły się w pustkowia. Główny bohater, Chris Towne, desperacko szuka sposobu na wyleczenie swojej chorej żony. Oczywiście została zarażona śmiertelnym wirusem. W trakcie poszukiwań Towne zostaje schwytany przez tajemniczego nieznajomego, który odpowiada za rozprzestrzenienie choroby. Czy to spotkanie uratuje żonę Chrisa Towne’a i świat? Film na bardzo wysokim poziomie aktorskim i scenariuszowym. Obowiązkowo do zobaczenia.

Filmy o wirusach

ZOBACZ TAKŻE: „ZŁO CZYCHA ZA DRZWIAMI” – HORROR W CDA. PREMIERA PRZENIESIONA Z KINA DO SIECI

Korpo / Mayhem (2017), CDA

Tutaj poleje się trochę krwi. Pośrednim sprawcą „jatki” jest oczywiście wirus, który zaatakował biuro jednej z kancelarii prawnych. Jednak to nie wirus jest tu głównym bohaterem. Na pierwszym planie jest Derek Cho, niesprawiedliwie zwolniony z pracy we wspomnianej kancelarii. Derek wykorzystuje chaos spowodowany wirusem i kwarantanną biura do zrobienia „porządków” wśród kadry zarządzającej. Przy okazji musi walczyć o swoje życie. Lubicie horrory z przymrużeniem oka? No to klikajcie i oglądajcie.

Filmy o wirusach

Dom na plaży (2020), online na CDA

Plaża, ocean, ładny dom, no i… wirus. Emily i Randall przyjeżdżają nad ocean, aby spędzić miło czas. Spotykają parę sympatycznych ludzi i wydaje się, że wszystko jest OK. Ale nie jest. Ocean kryje wielką tajemnicę, która przychodzi wraz z mgłą. Zabójczą mgłą, która przynosi wirusa. Romantyczny wyjazd zmienia się w walkę o przetrwanie. Dużo emocji, dobra gra aktorska, nieskomplikowany scenariusz. Polubicie ten film.

Filmy o wirusie

Śmiertelna pandemia (2016), CDA

Tytuł nie pozostawia wątpliwości, kto jest głównym bohaterem filmu. Jest pandemia i Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że wszyscy są skazani na zagładę. Ale jest plan. Powstaje pół miliona bunkrów, w których zwycięzcy loterii pozostaną, aż wirus wygaśnie. Wkrótce okazuje się, że lokatorzy bunkrów jeden po drugim zaczynają tajemniczo znikać. Inteligentna, ciekawa historia. Bardzo dobrze się ogląda.

Filmy o wirusach

Promień (2017), CDA

Liam budzi się z wypadku samochodowego. Nie pamięta, kim jest. Gdy udaje się do miasta w poszukiwaniu pomocy, znajduje tylko martwe ciała. Wszystkie z dziwnymi, bladymi oczami. Nie ma wątpliwości – wygląda to na atak wirusa. Okazuje się jednak, że prawda jest inna. Bardzo atmosferyczny film. Świetne aktorstwo i fabuła. No i to zakończenie. Znakomicie zrobiony horror.

filmy o wirusach

Samotni (2016), online na CDA

Samotna Ann żyje w środku lasu i próbuje przetrwać każdy dzień. Jednocześnie w następstwie globalnej katastrofy, przerażająca i zjadliwa epidemia zdziesiątkowała już większość populacji. Ci, co przeżyli stają się zombie. Ann czasami odwiedza opustoszałe gospodarstwa, aby zdobyć zaopatrzenie. Pewnego dnia spotyka nastoletnią Olivię i jej rannego ojczyma Chrisa, którzy chcą uciec na bezpieczną północ. Czy im się to uda? Świetna historia o silnej kobiecie, jej determinacji i walce o przeżycie. „Samotni” to nie tylko horror. Znajdziecie tam znacznie więcej.

Filmy o wirusach

Wyleczeni (2017), CDA

„Wyleczeni” to zupełnie inne spojrzenie na problem pandemii. Twórcy filmu przyglądają się stosunkom międzyludzkim w wielkiej traumie. Daje to do myślenia. I jest dla nas ostrzeżeniem. Film pokazuje Irlandię, która powoli wraca do życia po epidemii wirusa (przeistaczał osoby zarażone w zombie). Wynalezienie leku na wirusa nie kończy jednak problemów. Ludzie, którzy byli zarażeni zaczynają być dyskryminowani przez resztę społeczeństwa. Dochodzi do jawnych aktów nienawiści. Wyleczeni postanawiają się zbuntować. Ważny, dobry film.

Film o wirusach

źródło: CDA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.