Fajerwerki w sylwestra na granicy: tak strzelano w Polsce i w Niemczech [WIDEO]

fajerwerki w sylwestra na granicy

Fajerwerki w sylwestra na granicy: tak strzelano w Polsce i w Niemczech! W sieci pojawiło się interesujące wideo, pokazujące różnicę między Polakami a Niemcami w obchodzeniu sylwestra. Tym razem chodzi o tradycyjne odpalanie fajerwerków o północy. Jak się okazuje, nasi zachodni sąsiedzi w tymże temacie są niebywale bardziej oszczędni. Skalę różnicy pokazuje dopiero jedyne w swoim rodzaju nagranie – właśnie z polsko-niemieckiej granicy (Zgorzelec – Görlitz). Wideo prezentujemy w dalszej części tekstu!

Fajerwerki w sylwestra na granicy: tak strzelano w Polsce i w Niemczech!

Choć nowy rok zaczął się już na dobre, nadal nie milkną echa niedawnej zabawy sylwestrowej. W tym roku była ona szczególna – zwłaszcza przez panującą na świecie epidemię i wydane w związku z tym obostrzenia. Jak dobrze wiadomo, w Polsce na sylwestrową noc rząd wydał zakaz przemieszczenia się od godziny 19:00 w dniu 31 grudnia, do godziny 06:00 w dniu 1 stycznia. Miało to sprawić, że ludzie zostaną w domach i będą świętować w gronie najbliższych. Jak jednak było w rzeczywistości?

W sieci pojawiło się niebywale ciekawe nagranie z polsko-niemieckiej granicy (Zgorzelec – Görlitz). Widać na nim jak na dłoni, w jaki sposób nowy rok witali Polacy, a jak podeszli do tego nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy. Wideo, które opublikowano między innymi na stronie wykop.pl, prezentujemy poniżej (pochodzi ono z serwisu TikTok, a jego autorem jest użytkownik lonley1910):

Polskie niebo rozbłysło od fajerwerków – w Niemczech panował spokój, petardy wybuchały bardzo rzadko

Jak widać na powyższym nagraniu, Polacy świętowanie wzięli sobie do serca. Zupełnie inaczej do wszystkiego podeszli Niemcy, którzy postawili na spokojne żegnanie starego, oraz witanie nowego roku. Różnica zaprezentowana na materiale wideo jest kolosalna.

Warto przy okazji dodać kontrowersje związane z petardami, które pojawiają się każdego roku w okolicach sylwestra. Mianowicie, obrońcy praw zwierząt oraz ekolodzy są przeciwni odpalaniu fajerwerków, przez które cierpią dzikie oraz domowe zwierzęta. W tym roku cały świat obiegły nagrania i zdjęcia z Rzymu, gdzie na ulicach znalazły się tysiące martwych ptaków. Wszystko prawdopodobnie było skutkiem właśnie licznych wybuchów petard.

ZOBACZ TAKŻE: TYSIĄCE MARTWYCH PTAKÓW NA ULICACH PO SYLWESTRZE – WINA PETARD? EKOLODZY ORAZ OBROŃCY PRAW ZWIERZĄT NIE MAJĄ ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI! [WIDEO, FOTO]

źródło: wykop.pl, TikTok

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.