Zagranie Rafaela Nadala przejdzie do historii!

 

Wczoraj Rafael Nadal pokonał Marina Cilicia w czwartej rundzie US Open 6:3, 3:6, 6:1, 6:2. Jedno zagranie Rafaela Nadala przejdzie do historii! Kibice aż wstali z miejsc!

Zagranie Rafaela Nadala przejdzie do historii!

Faktem jest, że Nadal już jest w ćwierćfinale US Open. Hiszpański tenisista pokonał Chorwata w poniedziałek, a po jednym z jego zagrań, kibice aż wstali z miejsc i zgotowali mu owacje na stojąco.

Kiedy w przedostatnim punkcie spotkania Cilic zagrał piłkę, był pewny, że Nadal do niej nie zdąży. Jednak Rafael po raz kolejny udowodnił wielką klasę, doganiając piłkę i odbijając ją w taki sposób, że piłka minęła słupek i wpadła w pole tuż przy końcowej linii.

Wszyscy zgromadzeni na trybunach nie mogli uwierzyć w to, że Nadal zmieścił tę piłkę w boisku.

„To łatwe do opisania, ale trudniejsze do wykonania […] On zagrał dobry wolej, a ja szybko pobiegłem do piłki i w ostatniej chwili zobaczyłem, że po tej stronie może być trochę miejsca. Myślę, że to był jedyny sposób, aby wygrać ten punkt. Uderzyłem dobrze, ale żeby tak trafić, potrzebujesz też sporo szczęścia”. – skomentował swoje zagranie Rafael Nadal.

Zagranie Rafaela Nadala

Trzeba jednak podkreślić, że to spotkanie nie wyszło Nadalowi. Był to jego najsłabszy występ w tegorocznym US Open. W ćwierćfinale zmierzy się z Diego Schwartzmanem z Argentyny. W kolejnym spotkaniu Nadal musi zagrać o wiele lepiej. Z Chorwatem stracił seta i przez moment widać było, że daleko mu było do poziomu, do którego przyzwyczaił kibiców.

Jednak mimo kilku godzinnej gry Nadal poradził sobie i jest już w ćwierćfinale turniej. A jego zagranie z pewnością przejdzie do historii. Czapki z głów!


Zobacz również: Caroline Woźniacki: duńska tenisistka [WIEK, ŚLUB, INSTAGRAM]