Erupcja wulkanu we Włoszech! Jeden turysta nie żyje

Erupcja wulkanu we Włoszech! Zaskakujące wieści dobiegają z Włoch! Na tamtejszej malutkiej wyspie Stromboli, doszło mianowicie do serii wybuchów wulkanu. Wszystko działo się nieopodal Sycylii. Miejscowe media podają informacje o jednej ofierze śmiertelnej. Teraz prowadzona jest ewakuacja reszty turystów i okolicznych mieszkańców.

Erupcja wulkanu we Włoszech

Jak pisze portal o2.pl, przerażeni ludzie zaczęli uciekał w kierunku plaż. Z krateru wulkanu wypływa przerażająca, rozżarzona lawa. Bardzo szybko pojawiły się także informacje, jakoby jeden turysta w wyniku eksplozji wulkany zginął, a inny był poważnie ranny.

To jednak nie koniec. Ewakuacja jest o tyle utrudniona, że wszystkiemu przeszkadzają ogromne kłęby dymu i pyłu wyrzucanego przez wulkan. Całą sytuację komplikuje także ogromne panika wśród przebywających tam osób. Z nieba spadają ogromne kawałki skał, które wcześniej wulkan wyrzucił w górę podczas wybuchu. Ludzie próbują zabezpieczać swoje posiadłości, inni zwyczajnie pod dachem szukają schronienia.

Sytuacja jest niezwykle niebezpieczna

Miejscowe media podkreślają, że sytuacja jest niezwykle niebezpieczna. Tak jak zwykle w przypadkach wybuchów wulkanów, niebo pokryło się dymem i popiołem, a w powietrze zostały wystrzelone tysiące odłamków skalnych. Są one niezwykle niebezpieczne dla przebywających tam osób.

Gdyby tego było mało, spustoszenie sieją także dwa strumienie lawy, które wydobywają się z krateru wulkanu. Powodują one już teraz pożary okolicznych lasów. Z kolei tamtejsi specjaliści opowiadają, że jest to najpotężniejsza erupcja tego stulecia. To pokazuje wagę całej sytuacji. W sieci publikuje się także amatorskie ujęcia z miejsca katastrofy. Wszystko wygląda bardzo poważnie.

Wulkan Stromboli

Stromboli to wyspa archipelagu Wysp Liparyjskich, należących do Włoch. Co najważniejsze, znajdujący się tam wulkan jest czynny – ma on blisko 1000 metrów wysokości. 

Ze stożka wulkanu na Stromboli stale unosi się strużka dymu, co wygląda bardzo imponująco, a zarazem tajemniczo. Ostatni wybuch tam miał miejsce w 1993 roku. Wyspa słynie z bardzo dobrze rozwiniętej turystyki. Jednakże, obecna sytuacja może okazać się dla niej nie lada ciosem.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.