Potężna awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa!

Potężna awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa! Aplikacje przestały poprawnie działać dziś w okolicach godziny 16:00. Użytkownicy skarżyli się przede wszystkim na brak możliwości publikacji zdjęć, postów oraz filmów. Okazuje się także, że inni mogli mieć problem z logowaniem się, a także z odtwarzaniem treści, które teoretycznie w serwisach już się pojawiły.

Potężna awaria Facebooka

Potężna awaria miała miejsce około godziny 16 i trwa do teraz. O wszystkim wie ogromny koncern, który – jak zapewnia swoich użytkowników – pracuje nad rozwiązaniem problemów. Użytkownicy nie mogą dodawać zdjęć, grafik, postów. Dotyczy to zarówno Messengera, a więc wiadomości prywatnych, jak i postów publicznych na Facebooku. Gdy jakimś cudem zdjęcie uda się dodać – nie nikt go nie widzi, a zamiast tego pojawia się białe tło, lub ikonka ładowania. Co ciekawe, w niektórych przypadkach pojawia się komunikat o braku możliwości wyświetlenia posta, a także mała wzmianka o tym, co zdjęcie może zawierać. Trudno jednak stwierdzić, czy to się sprawdza.

Skutki awarii

Jak można przekonać się na własnej skórze i co widać gołym okiem – wystarczy bardzo niewiele, aby społeczeństwo zostało sparaliżowane. A warto przypomnieć, że ograniczona została jedynie funkcja zdjęć. Przykładowo – trudności sprawia udostępnianie informacji o wybuchu wulkanu we Włoszech, który miejsce miał właśnie w czasie awarii social mediów.

Z podobnymi niedogodnościami liczyć muszą się choćby… uczestnicy festiwalu Open’er. Wszyscy, którzy tam jadą, bardzo często i bardzo chętnie na swoich profilach w mediach społecznościowych udostępniają wiele relacji z tego wydarzenia Już teraz słychać narzekania – społeczeństwo nie może pochwalić się przed całym światem tym, że bierze udział w prestiżowym evencie. 

Kiedy awaria zniknie?

Tego na razie nie wie nikt. Korporacja zapewnia, że pracuje nad usunięciem problemu, ale nie padają konkretne zapewnienia, kiedy to nastąpi. Zagadkowy jest także powód tak wielkiej awarii. Już teraz pojawiają się różne teorie spiskowe, związane między innymi z eskalacją konfliktu pomiędzy Iranem a Stanami Zjednoczonymi. Wydaje się jednak, że te rewelacje podaje się na wyrost.

źródło zdjęć: wired.com, thehackernews.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.