Eksplozja balonu – spadł prosto na uczestników festiwalu [WIDEO]

Eksplozja balonu na festiwalu! Ogromny balon uniósł się w górę, po czym wybuchł i spadł na uczestników wielkiej imprezy. Wszystko zostało nagrane, a cała sytuacja wyglądała fatalnie. Zobacz nagranie!

Balon z fajerwerkami uniósł się w powietrze

Dramatyczna sytuacja miała miejsce podczas pokazu w Mjanmie. Wszystko podczas efektownego festiwalu, który odbywa się rokrocznie. Na nim mają miejsce między innymi pokazy ogromnych balonów wypełnionych gorącym powietrzem. Tym razem takowy balon został uzbrojony w setki kilogramów materiałów pirotechnicznych, mających dodatkowo udoskonalić przeżycia zgromadzonych licznie ludzi.

Warto dodać, że festiwal słynie z tego, że bywa niebezpieczny. Często przytacza się sytuację z roku 2014, kiedy to życie podczas jego trwania straciły cztery osoby.

Eksplozja balonu

Balon, wobec ogromnej uciechy publiczności, uniósł się w górę i lada moment miała nastąpić kulminacja pokazu – a więc pokaz sztucznych ogni. Zmieniła się ona jednak w dramat. Mniej więcej sto metrów nad ziemią, zaczęło dziać się coś niepokojącego. Wiele osób szybko zorientowało się, że lada moment może rozegrać się istny horror. Ludzie, którzy zachowali przytomność umysłu, bardzo szybko oddalili się od miejsca zagrożenia. Sprawną ewakuację uniemożliwił jednak ogromny tłum ludzi, czekających na wspaniały pokaz.

Wielka kula eksplodowała, zapaliła się i spadła na ziemię. Na szczęście w bezpośrednim jej sąsiedztwie, nie znajdowało się wiele osób. Płonący materiał nie okazał się jedynym zagrożeniem. Balon był załadowany środkami pirotechnicznymi, które wobec ognia i wysokiej temperatury, zaczęły niekontrolowanie eksplodować we wszystkie strony. Kolejne wystrzały leciały w kierunku spanikowanego tłumu. Ludzie uciekali i kładli się na ziemię, licząc, że ogniste pociski ominą ich ciała. Wielu śmiałków podczas próby ucieczki, zdołało nagrać rozgrywający się właśnie dramat.

Choć nagranie mrozi krew w żyłach i budzi ogromne emocje, podaje się informacje, że w wyniku zdarzenia ucierpiało – powiedzieć można – zaledwie 9 osób. Skala zdarzenia sprawia wrażenie, że wszystko mogło skończyć się o wiele gorzej. Za cud można uznać też fakt, że obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Zatrważające wideo do obejrzenia poniżej:

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.