Ekologiczne woskowijki: [zastosowanie, z czego są zrobione, diy]

Pakowanie żywności w folię spożywczą to w dalszym ciągu spory problem. Dlatego warto poszukać rozwiązań bardziej przyjaznych dla środowiska. A takie istnieją! Między innymi chodzi o ekologiczne woskowijki! Pewnie się zastanawiacie co to takiego. Dokładnie, wielorazowe opakowania na jedzenie. 

Ekologiczne woskowijki

Woskowijki są idealnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zrezygnować z pakowania jedzenia w folię spożywczą czy plastikowe torebki. Naprawdę warto wdrożyć kilka zasad w nasze życie, aby środowisko nie cierpiało na tym tak, jak do tej pory. Dlatego idealnym rozwiązaniem są te wielorazowe opakowania na żywność. Za granicą jest już powszechnie znany, natomiast w Polsce jeszcze nie wszyscy o tym słyszeli.

Okazuje się, że można ją kupić lub…zrobić samemu! I jest to bardzo proste rozwiązanie. Zanim jednak powiemy wam, jak ją wykonać, przypominamy dlaczego jest to świetne rozwiązanie. Po pierwsze, są ekologiczne i przede wszystkim praktyczne, gdyż nie musisz pamiętać o tym, czy kupić folię, która właśnie się skończyła. Chustkę masz zawsze pod ręką. Nie tracisz też pieniędzy, gdyż tak jak wspomnieliśmy, jest to przeznaczone do wielorazowego użytku. Czyszczenie jest mega łatwe, wystarczy przetrzeć szmatką lub wodą. Można je znaleźć na profilu poniżej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Znacie już woskowijki?🐝 To świetna alternatywa dla folii aluminiowej i plastikowych torebek🌱 Idealnie sprawdza się do: ✔️przechowywania pieczywa ✔️pakowania kanapek na wynos ✔️przykrycia miseczki z sałatka, czy innym daniem Woskowijki wykonane są z certyfikowanej tkaniny bawełnianej, nasączonej woskiem pszczelim, żywicą i zimnotloczonym olejem jojoba🌱 Kto juz przetestował i podzieli sie opinia?🤔😘 . . . . . #woskowijki #beewraps #beeswaxwraps #zerowaste #lesswaste #lesswastepolska #zerowastepolska #bezplastiku #noplastic #życiezerowaste #mniejplastiku #ekoprodukty #bezfolii #ekodrogeria #jestemeko #biodegradable #savetheoceans #polskamarka #polskieprodukty #dobrebopolskie #bydgoszcz #biozakupy

Post udostępniony przez Biozakupy (@biozakupy)


 Woskowijki zastosowanie

Woskowijkami możesz owinąć przeróżne spożywcze produkty, między innymi: chleb, warzywa, orzechy. Dodatkowo, kanapki czy rzeczy, które chcesz wziąć na piknik. Warto również pamiętać o tym, że nie nadają się do przechowywania produktów płynnych, ale to chyba logiczne.

Woskowijki przygotowanie

Wystarczy przygotować bawełnianą tkaninę, wosk pszczeli, żelazko, olejek eteryczny i papier do pieczenia. Na początek rozłóżcie materiał i zetrzyjcie na tarce wosk, potem mieszając go z kilka kropelkami olejku. Następnie rozprowadźcie mieszaninę równomiernie na jego powierzchni i połóżcie papier do pieczenia na górze. Żelazkiem prasujcie po całej powierzchni, do momentu, aż wosk się całkowicie wchłonie w materiał. I gotowe! Możecie śmiało używać i przechowywać warzywa i owoce.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.