Egipt: niezwykłe odkrycie z tajemniczą zawartością. Internauci: „nie otwierać”

egipt niezwykłe odkrycie

Egipt: niezwykłe odkrycie z tajemniczą zawartością! Jak podaje portal RMF24.pl, znaleziono 59 sarkofagów, a w ich środku świetnie zachowane mumie! Rok 2020 nie przestaje zaskakiwać. Tym razem do naprawdę godnego uwagi odkrycia doszło w Egipcie, gdzie archeolodzy odkryli blisko 60 pięknie zdobionych sarkofagów, w których znajdują się zmumifikowane zwłoki. Znaleziska dokonano na południe od Kairu, a konkretniej w nekropolii w Sakkarze. Tych konkretnych sarkofagów wcześniej nie znano, co budzi dodatkowe emocje. Wyczuwalne są ona także wśród internautów, którzy mają niemałe obawy związane z otwieraniem starożytnych sarkofagów. Według nich, rok 2020 tylko czeka na tego typu okazję, aby dać kolejny wycisk ludziom.

Egipt: niezwykłe odkrycie z tajemniczą zawartością! Internauci zgodni co do jednego – nie powinno się tego otwierać

Czy w 2020 roku czeka nas jeszcze zemsta faraona? Tak brzmią komentarze niektórych internautów po ogłoszeniu wieści na temat interesującego odkrycia w Egipcie. Jak informują zagraniczne oraz krajowe media, nieopodal Kairu (na południe od tegoż miasta), archeolodzy odkryli blisko 60 fantastycznie zachowanych sarkofagów, które – co ważne – nie są puste. W nich znajdują się bowiem dobrze zachowane, najprawdziwsze mumie.

To momentalnie wywołało falę obaw internautów przyglądających się całej sprawie. Według nich, rok 2020 jest w jakiś sposób naznaczonych, czy nawet przeklęty i nie oszczędza ludzkości. Mowa o huraganach, cyklonach, czy nawet koronawirusie, który opanował niemal cały świat. Teraz jednak obawy padły na 59 sarkofagów z mumiami, które archeolodzy chcą otworzyć. Nie wszystkim jednak taki pomysł się podoba.

ZOBACZ TAKŻE: JAZDA TESLĄ Z FOTELA PASAŻERA PO AUTOSTRADZIE – ODWAGA CZY GŁUPOTA? AUTOPILOT JEST GODNY TAK WIELKIEGO ZAUFANIA? ZOBACZ NAGRANIE!

Czyje mumie znajdują się w sarkofagach? Mogą pochodzić nawet sprzed niemal 3 tysięcy lat

Mimo tego, że szacuje się, iż sarkofagi przetrwały przytaczane niemal 3 tysiące lat – są świetnie zachowane. Widnieją na nich ozdoby oraz hieroglify. Co jednak oznaczą? To zostanie dopiero zbadane.

Choć jak na razie ciało odkryto w jednym z sarkofagów, podejrzewa się, że pełne są wszystkie. Jak podaje portal RMF24.pl, specjaliści w zakresie archeologii szacują, jakoby odkryte sarkofagi kryły dobrze zachowane ciała elit, kapłanów oraz wysokich urzędników.

Gdyby tego było mało, w okolicy natrafiono na kilkanaście statuetek. Przedstawiają one boga Ptaha i boga Nefertum. Poza tym, nieopodal znaleziono zmumifikowane zwierzęta.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.